Régi rajzfilmek, animék

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Idén nyáron rengeteget szórakoztam a barátommal, csomó régi rajzfilmet megnéztünk... Elő is került a régi szobámból, a polcok mélyéről egy irtózatosan régi kazetta, nyomban meg is néztük, abban nem vagyok biztos, hogy a rajzfilm címe tényleg ez (egy olasz meséről van szó), én így ismerem: Háború a Nyugalom völgyében. Úgy kezdődik, hogy különféle földrészekről összegyűlnek kisbaglyok, akiknek pityókás nagyapjuk elmesél egy történetet, egy háborút.. Vörös és sárgahangyák közt dúlt a háború, a vörösek egy rohamsisak alatt laktak.. Furcsamód mindketten emlékeztünk Szeleburdi hangyára és Csincsin kapitányra, pedig (különösen én) igazán fiatalok voltunk ennek az idején..valakinek valami dereng esetleg? Akármi?
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Nem ismeritek a Boldi-t véletlenül? Egyszerüen hiába keresem a NET-en, sehol sem találom... Nagyon régen láttam, ezért teljesen homályos az egész... Ami rémlik belőle: Kis-srác (Boldi) szörfdeszkával, meg egy halom fura segítő, akikre már sajnos nem nagyon emlékszem... Asszem a Földet kellett védenie valamilyen gonosz erőtől... Rengeteget ismételgették benne, hogy "Boldi a Föld fia" a gonosz meg folyton azt mondogatta, hogy "tűnj el ostoba porszem"... Rémlik valakinek?
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

kawai neko írta:Idén nyáron rengeteget szórakoztam a barátommal, csomó régi rajzfilmet megnéztünk... Elő is került a régi szobámból, a polcok mélyéről egy irtózatosan régi kazetta, nyomban meg is néztük, abban nem vagyok biztos, hogy a rajzfilm címe tényleg ez (egy olasz meséről van szó), én így ismerem: Háború a Nyugalom völgyében. Úgy kezdődik, hogy különféle földrészekről összegyűlnek kisbaglyok, akiknek pityókás nagyapjuk elmesél egy történetet, egy háborút.. Vörös és sárgahangyák közt dúlt a háború, a vörösek egy rohamsisak alatt laktak.. Furcsamód mindketten emlékeztünk Szeleburdi hangyára és Csincsin kapitányra, pedig (különösen én) igazán fiatalok voltunk ennek az idején..valakinek valami dereng esetleg? Akármi?
Ennek volt egy másik címe is, nevezetesen Szeleburdi háborúba megy. Nekem megvolt, csak rossz volt rajta a hang és le kellett törölni. De én is szerettem kiskoromban.
A végén nem házasodtak össze? Mert én valami ilyesmire emlékszem.
Kép
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Igen, össze is házasodtak, mivel a hangyák kibékültek, mikor rájuk támadt a közös ellenség: a hangyász. Sajnos sem így, sem a másik címen nem találok róla semmit :(
Kép
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Konomi írta:de 12 éves koromban még simán megnéztem a Walt Disney-t minden vasárnap 4-kor... nem tudom, ki hogy van ezzel... na... szal Gumimacik rulzzz, megvan az OP angolul ^^;;
Én úgyszint. És most majdnem 19 éves fejjel is Gumimacik RulZ! :wink:
És nekem is megvan az OP angolul:D Elterveztem hogy ha már újra vetítik, ismét végignézem mint anno. Ekkora feelinget nem hagyok ki :D
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Én sajons nem tudom mindig nézni T_T pedig énis megígértem magamnak... fel kéne venni aztán nosztalgiázni [bár tudom, hogy elég hülyén hangzik ez a szó ilyen fiatalon ^^]
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Konomi írta:bár tudom, hogy elég hülyén hangzik ez a szó ilyen fiatalon ^^
Dehogy is. Én sem vagyok olyan öreg, mégis mindig nosztalgiázok. Ha egyszer rámtör az 5 perc akkor hűha :D Mondjuk másokat előtt nem nagyom bojgatom fel a régi dolgaimat, mint pl mesenézés. Jobb szeretek egyedül nosztalgiázni.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Én régen állandóan ezeket néztem: Disney és Loony Toons rajzfilm sorozatok, Én Pici Pónim, Tini Ninja, Hupikék Törpikék, meg ilyesmik...
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ja ^^ Én pici pónimat nagyon szerettem. Tele volt a polcom különböző formájú és színű világító lovakkal ^^ meg volt egy csomó mesekazettám is ^^;;
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jaj, tegnap néztem a Gumimacikat! Most már kezdenek visszatérni az emlékeim. Érdekes, amint bemondták a címeket, abban a pillanatban tudtam, hogy melyik rész. Pedig azt hittem, hogy totál elfelejtettem. :P
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Narumi írta:Érdekes, amint bemondták a címeket, abban a pillanatban tudtam, hogy melyik rész. Pedig azt hittem, hogy totál elfelejtettem. :P
Hát bakker én totál így vagyok vele. Jah és az Én pici pónim témához még annyit, hogy emlékszem az óvodában mindenkinek olyan játéka volt és egész nap azzal játszottak....és én rohadtul utáltam :D Na jó, mondjuk én fiú vagyok. Érthető egy kicsit...nagyon az ember agyára tudtak menni ezekkel a játéklovakkal, főleg amikor a tévében is reklámozták, és minden második reklám ez volt.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Gendo írta:
Konomi írta:de 12 éves koromban még simán megnéztem a Walt Disney-t minden vasárnap 4-kor... nem tudom, ki hogy van ezzel... na... szal Gumimacik rulzzz, megvan az OP angolul ^^;;
Én úgyszint. És most majdnem 19 éves fejjel is Gumimacik RulZ! :wink:
És nekem is megvan az OP angolul:D Elterveztem hogy ha már újra vetítik, ismét végignézem mint anno. Ekkora feelinget nem hagyok ki :D
Nekem meg is van vagy két kazettányi rész amit anno még felvettem. :)
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Konomi írta:Ja ^^ Én pici pónimat nagyon szerettem. Tele volt a polcom különböző formájú és színű világító lovakkal ^^ meg volt egy csomó mesekazettám is ^^;;
[OFF]

Nekem Apu sosem engedte, hogy foszforeszkáló cuccokat tartsak a szobámban ("árthalmas lehet az egészségre"), pedig minden vágyam az volt, hogy világító csillagocskákat pakoljak a plafonomra... Maradt hát a pónis poszter, amit nem ragaszthattam ki ("mert tönkreteszi a falat")... :?

[ON]
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem meg volt egy rakás pónim. Még most is van néhány. :)
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nekem még a tapétám is foszforeszkál. Tele van csillagokkat meg Holdakkal, amik éjjel ott pislákolnak mindenütt a szobában. Elég hangulatos. Ehhez jön még a Hold-alakú lámpácska az ágy felett a falon. Tisztára rajzfilmben érzem magam esténként, ha otthon alszom ^^;;
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Mintha ez kissé off lenne nem? :?
1299 illetve 78 hozzászólással azért lehetne valakiben annyi odafigyelés, hogy nem offol szét topicokat... vagy direkt csináljátok?
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Igazad van, azt hittem erre a topicra is érvényes a "kávéházi stílus" :oops: / :wink: Mostantól megpróbálom mellőzni az offolást...

Hogy ennek a postnak legyen is valami értelme:
Ismeri valaki az 'Inspector Gadget' c. razfilmet? Kb. ovis koromban nézegettem valamelyik német csatornán és emlékszem, hogy nagyon tetszett, bár egy kukkot nem értettem mit beszéltek benne :) A nyitó-zenéje még mindig eszembe jut alkalmakkor...
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

/OFF Bocs Hikari, csak kissé elragadott a hév, hogy közöljem az információt csodálatos szobafalamról XD topicot azért mégsem nyithatok neki ^^ ezentúl igyekszem odafigyelni a dologra...

/ON Inspector Gadget ja, ismerem, ebbő lett, vagyis erre épül a "Bigyó felügyelő" című műalkotás... a rajzfilmben nekem a felügyelő kocsija tetszett a legjobban, rögtön utána meg a kalapja, amiből mindenfélét elő tudott szedni ^^ annak idején RTLII-n néztem.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Bigyó felügyelő! Jaj! Tesóm kedvence volt, a "hosszúkezű bácsi". XD Emiatt késett el mindig az oviból. XD
Amúgy a régebbi jobb, az új az már nem annyira...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én is néztem anno és nekem tetszett. A belőle készült film már kevésbé.
Kép
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

DinkaMailer írta:Ismeri valaki az 'Inspector Gadget' c. razfilmet? Kb. ovis koromban nézegettem valamelyik német csatornán és emlékszem, hogy nagyon tetszett, bár egy kukkot nem értettem mit beszéltek benne :) A nyitó-zenéje még mindig eszembe jut alkalmakkor...
Én ugyanígy voltam vele :) Talán az Rtl2-n néztem...de már nem tudom pontosan. A zenéje nekem is beugrik, gépen még az openingje is megvan aviban :LOL: Nekem az volt poén benne, hogy végig egy titokzatos manust akartak elfogni, akinek csak a robotkezét és a macskáját mutatták. Az utolsó részben meg kiderült hogy csak egy kisgyerek volt...itt nagyot koppant szerintem mindenki :D
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Tényleg, tudom, jókor teszem fel a kérdést, de mi számít réginek? :)
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Amire az adott egyén aki postol nosztalgiával gondol vissza...ez minden korosztálynak más és más...
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Gendo írta:Én ugyanígy voltam vele :) Talán az Rtl2-n néztem...de már nem tudom pontosan. A zenéje nekem is beugrik, gépen még az openingje is megvan aviban :LOL: Nekem az volt poén benne, hogy végig egy titokzatos manust akartak elfogni, akinek csak a robotkezét és a macskáját mutatták. Az utolsó részben meg kiderült hogy csak egy kisgyerek volt...itt nagyot koppant szerintem mindenki :D
Azt a részt pont nem láttam. :(
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

nem emlekszik vki egy olyan sorozatra-marmint regi-regi rajzfilmre amiben nehany ember vmiert-nem tudom mar miert-visszakerult abba a korba amikor dinoszauruszok eltek, es voltak a gonosz meg voltak a jo emberek. es a jo emberek tudtak beszelgetni a dinokkal, a rosszak meg nem, es vmi cuccot raktak ra a dinok fejere, miutan befogtak oket, es ugy iranyitottak oket..es mindig a T-Rexet akartak elfogni, aztan a jok persze diadalmaskodtak, es elengedtek a dinokat...vki??? :cry:
Lezárt