Régi rajzfilmek, animék

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
CCLone
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2004.12.24. 03:57

Hozzászólás Szerző: CCLone »

Dehogynem, még figurák is voltak belőlük. A sorozat neve Dino Riders volt. Egyéb infok róluk itt pl: http://www.dinoriders.com/

Valószínűleg a legjobban ismert ilyen dinós rajzfilmsorozat persze a Denver volt :) De remélem emlékszik még valaki az Őslények országára is. (Természetesen az első filmre gondolok a többi részét nem láttam)
Ja és volt ilyen is, ha már régi dinós rajzfilmsorozatoknál tartunk:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dinosaucers
"In this world of purchase
I'm going to buy back memories
To awaken some old qualities"
Marosy
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2005.08.21. 13:40
Tartózkodási hely: Alvilág

Hozzászólás Szerző: Marosy »

Melyik dinós zajzfilm volt az,ahol az földönkivüliek augárzó lézert lőttek a dinókra és lett egy jó és egy rossz dinó csapat és a jó dinók folyton mennydörgő támadást indítottak és egy autó szerelőnél laktak.A gonosz csapat raptorokból ált,a jó csapat pedig t-rex-ból,stegoszauruszból,triceratopszból,pterodaktílból ált,neha becsatlakozott egy ankiloszaurusz.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

CCLone írta:Dehogynem, még figurák is voltak belőlük. A sorozat neve Dino Riders volt. Egyéb infok róluk itt pl: http://www.dinoriders.com/
Juuujjj koszi szepen :D
mar tok reg ota gondolkodtam es senki nem tudta...
nagyon halas vagyok neked ::hehe::
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

A Denver jó volt, van is belőle jó pár részem felvéve. Az Őslények országa első filmje is megvan, a többit én sem láttam. De ez a Dino Riders nem nagyon akar beugrani.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Andro írta:A Denver jó volt, van is belőle jó pár részem felvéve. Az Őslények országa első filmje is megvan, a többit én sem láttam. De ez a Dino Riders nem nagyon akar beugrani.
megnezted a honlapot?
biztos beugrik, a baratom sem tudta de ahogy nezegette a kepeket beugrott neki...nagyon regi, asszem 87es...de annal jobb :D (bar mar en sem tudom h tvben lattam v vki kolcsonadta videon..)
es az Oslenyek orszagabol olyan jo volt az elso...en mindig elbogom magam rajta, de a tobbi mar nem tetszett, kulonosen az 5.asszem abban van h enekelnek, meg tancolnak a dinok... :shock:
vhogy a gyomrom nem birja az ilyeneket
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Asszem mégsem láttam, pedig felmentem a honlapra. De semmi. Nem volt valami magyar címe is? Akkor talán beugrana.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

hat ha a kepek alapjan nem ugrik be akkor asszem tobbet nem tudok segiteni.. :cry:
en nem emlekszem a magyar cimere sajnos..
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Az gond. De semmi gond. Ezek szerint erről annak idején lemaradtam.
Kép
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

A Denver jó volt, van is belőle jó pár részem felvéve. Az Őslények országa első filmje is megvan, a többit én sem láttam.

Az Őslények országa a kedvencem ::daisuki:: (A többi rész egyébként szerintem meg sem közelíti színvonalban.)

Az Aladdin-t viszont gyűlöltem ::pirate::
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Lullaby írta: Az Aladdin-t viszont gyűlöltem ::pirate::
mi bajod van az Aladinnal?
bar en azt annyira nem szerettem en mindig is az Oroszlankiralyert voltam oda..mindig sirok rajta.. :cry:
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Az oroszlánkirály tényleg nagyon jó! Én a hiénákat bírtam a legjobban :lol:

Amit nagyon szeretek még az az Eszeveszett birodalom..meg a Mackótestvér is aranyos ^^
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Az Eszeveszett birodalom nekem egy szinten van az Eldorádóval, annyira poén! :lol: Aranyosabb kategóriában nagy kedvencem a Dumbó. De szinte az összes régi Disney rajzfilmet kedvelem. Az újabbakkal már az a gond, hogy nem tudják eldönteni kiknek is szánják, mert a gyerekek nem értik a poénokat, a felnőttek meg nem ülnek le mesét nézni. :roll:
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

az eszeveszett birodalom annyira, de annyira vicces...
en nagyon reg nevettem ennyit Disney rajzfilmen :D
az ujka telleg nem olyan jok :(
nagy bajuk sztem meg az h nem kezzel rajzoltak hanem digitalisan, ami sztem rontott rajtuk...
a Dumbo nekem tul szomoru volt mindig is :cry:
en meg a Herkulest szeretem nagyon
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

A Minimaxon adták le 4x ezen a héten A hóember című rajzfilmet. Ismeri vki? Rohadtul jó volt újra megnézni.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

A régi Disney-k nagyon jók de az újak...egy két kivétel van, de amúgy nagyon rosszak :( Olyan erőltetettek és sablonosak.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Pontosan. És sztem kidolgozás szempontjából is fényévekkel rosszabbak. Mondjuk ez mindennel így van. Az új dolgok nem feltétlenül jók. Nézzük pl a kindertojás példáját...az pont olyan mint a Disney rajzfilmek. Vagy akármi mást példának vehetnénk. És most ezen nőnek fel a gyerekek... úgyhogy én már most elkezdem gyűjtögetni a régi klasszikusokat dvd-n mielőtt mindenki elfelejtkezik róluk a sok szenny miatt.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

nem csak nekem tunt fel akkor a kindertojas dilemma...multkor mondtam vkinek h mekkora idiotasagok vannak a tojasban...mar semmi poen, regebben olyan jok voltak ,most meg mar matricat sem adnak hozza...
amugy jo a hasonlat, sztem nem tett jot a digitalizacio a rajzfilmeknek...
pl megneztem a Legelo hosei-t es mar nem tetszett..meg volt a hangulata a regi rajzfilmeknek...ezeknek meg mar nincs meg :cry:
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

A probléma szerintem nem ott van hogy elfelejtődött náluk a kézi rajzolás. Attól még lehetne színvonalas a munka. A gond szerintem inkább az, hogy régebben letisztult volt, hogy ezek a filmek gyermekeknek készülnek, de felnőttek is nyugodtan megnézhetik, mert caládi mozi. Mostmár azonban szerintem nem kifejezetten gyerekeknek készülnek.
A Shrek, A jégkorszak és van még pár olyan már digitálisan készült munka ami kifejezetten jó. Mindegy milyen stúdió csinálja. Ha a történet gyenge lehet bármilyen gyártási technológia, bármilyen hihetetlen kidolgozottság akkor is negatív érzelmekkel jössz ki a moziból. A régi rajzfilmek amik készültek, és itta valóban régiekre gondolok ami szerintem úgy kb a Mulannal le is záródtak hagyományos meseelemkre épültek, aztán jöttek a kicsit már modernebb de még mindig jó történettel redelkezők mint az oroszlánkirály, a tarzan stb...de amikor elfogyott az 5let akkor elkezdett hanyatlani az egész...de ettől még vannak fellángolásaik...jó filmek amiket létrehoznak csak sajnos egyre ritkábbak.
A klasszikusokat én is gyűjtöm...de mellette azért viszavigyorog rám a Shrek, a Szörny Rt, A Jégkorszak..szóval.. :D :wink:

Jahh és hogy topictémánál maradjak újranéztem a Vuk-ot és imádoma mai napig.. és karak halála iszonyat megrázó még mindig. :cry:
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Én a Vili a Verebet szeretem még mindig, pedig már rengetegszer láttam és idő közben el is telt jópár(ezer) év...
Kép
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

DinkaMailer írta:Én a Vili a Verebet szeretem még mindig, pedig már rengetegszer láttam és idő közben el is telt jópár(ezer) év...
Azt énis nagyon. Úgyszint rengeteget néztem. Nemrég volt is az mtv1-en. Meg aztán a FilmMúzeumon is. DVD-ben is megvan 900Ft volt
:D
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

A Vuk nekem is régi kedvencem. Meg ott van Walt Disney 9 Oscar-díjas filmje is (Teknős és a nyúl, Ferdinando a bika, Rút kiskacsa...stb).

Amit mostanában néztem meg animációs film az a Madagaszkár és a Hadgalambok volt. Nem tetszettek. Annyira idegen ez a szuper grafika és a tökéletes arányosság meg a színvilág :? Ráadásul ez a kettő is annyira... erőltetett. Mikor ültem a moziban a Madagaszkáron a kisgyerekek meg barátaim mellettem ott röhögtek meg még utána is amikor kijöttünk és mondták hogy fúú de jó. Hát nem tudom, nekem kész időpocsékolás. Akkor inkább megnézek egy 10 perces animet, már az is sokkal többet ér ˘˘
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Akkor nézd meg a Szörny Rt-t meg a Jégkorszakot..én imádom mindkettőt és jó poénok, szituációs humor van benne, ráadásul szerintem tényleg jól sikerült karakterek:)
Kép
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Ezek kivételesen nekem is tetszettek ^^
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Kon-san írta:A gond szerintem inkább az, hogy régebben letisztult volt, hogy ezek a filmek gyermekeknek készülnek, de felnőttek is nyugodtan megnézhetik, mert caládi mozi. Mostmár azonban szerintem nem kifejezetten gyerekeknek készülnek.
Pontosan, ezt írtam én is, megváltozott a célközönség (vagy csak a mai gyerekek érdeklődési köre?).
Kon-san írta:...de amikor elfogyott az 5let akkor elkezdett hanyatlani az egész...
Szerintem ezt érzik a készítők is, nem hiába vesznek elő régen bevált klasszikusokat és gyártanak folytatást nekik. :roll:
Szintén komputeranimációval készült a Némó, de az egy jól sikerült kis történet volt, egy igazi családi mozi, kellő érzelmekkel. Meg is van DVD-n. :)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Kon-san írta:Akkor nézd meg a Szörny Rt-t meg a Jégkorszakot..én imádom mindkettőt és jó poénok, szituációs humor van benne, ráadásul szerintem tényleg jól sikerült karakterek:)
de az egy masik kategoria..marmint ezek a szamitogepes animacios filmek..en is imadom a Jegkorszakot, meg a Nemot(azt kulonosen) meg a Shreket is(bar az nem Disney), de ezek nem rajzfilmek...
es sajnos ezek nem toltik be (legalabbis bennem) azt az urt amit a regi rajzfilmek feelingje okozott...
es az meg a masik h a Madagaszkar mar nekem sem tetszett, es ezt a galambosat v csirkeset v mittomen mi van kinn meg sem fogom nezni...
Lezárt