Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Harry Pottert nem olvastam (csak a paródiáját), de viszont olvastam Bradley az osztály rémét, az is ilyen gyerekeknek szóló könyvecske :)
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Ryou írta:Szerintem a 4. kőnyv nem unalmas csak azért mondod mert hirtelen nagyon hosszú lett a tőbbihez képest.674 oldalas, míg a 3. 381 volt.De akkor is 4 nap alatt kiolvastam. :D 2. ot 2 nap alatt , 1. t 3 nap alatt, 3. t 1 nap alatt. :D :D
Najó..akkor inkább 1 kicsit unalmasabb mint a többi...3-szor áltam neki mire túljutottam az elején mert az sztem naon-naon hosszú és uncsi...hát mind1...én a többit úgy olvastam ki h alig bírtam letenni de ez vhogy nem így volt :troll:
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Nekem eddig az egész ugy volt hogy alig birtam letenni. :P Talán a 4 essel nem de a tõbbi vel nekem is.De a 4est is hamar kiolvastam.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Jennings: a Ronin

Ajánlom olvasásra, van benne tanulság bőven és még csak sok időt sem vesz el az ember életéből :)
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

"Úgy gondolta, hogy kell lennie valakinek ebben az Univerzumbanm aki még nála is nyomorultabb, elkeseredettebb és elhagyatottabb, és úgy döntött, hogy elindul és megkeresi.
Félúton a híd felé eszébe jutott, hogy az Marvin lesz, és inkább visszafeküdt" :D :lol: :D :lol: :D

Douglas Adams - Az Élet, A Világmindenség, Meg Minden...
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kaen írta:Surci, látom, szereted a történelmi regényeket
Nagyon ^_^

Jelenleg: Széchenyi Zsigmond: Náhar

Aztán jön a Paradise Lost... Unom már a verses regényeket, de kötelező -_- Viszont végre megvan a Dorian Grey arcképe! ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Paulo Coelho: A zarándoklat
Kép
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Én most olvasom
Victor Hugo: A tenger munkásai
Kép
Kép
Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Sidney Sheldon- Angyalok dühe
És a kötelező olvasmyányok Sirály/Vadkacsa :? :? :? borzasztó
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

átnyergeltem vidám olvasmányokra.... Gerald Durrell :cool:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Shinzo írta:átnyergeltem vidám olvasmányokra.... Gerald Durrell :cool:
:goodpost:

Nagyon is helyeslem, bár igaz én csak az Arany denevérek, rózsaszín galambokat olvastam tőle, de az fergteges volt.
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Stephen King
A Setét Torony. I. kötet. Most fogom elkezdeni, a tesóm ajánlotta.
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Setét toronyból végigolvastam az első hatot. Van olyan , amelyiket háromszor is. Már nagyon várom a befejezőkötetet, gondolom év végefelé kiadják.
Érdemes nekiállni, mert bár nem egy rövid darab, nagyon magába tud szippantani a világa. Kedvenceim a harmadik és a hatodik könyv. Ha valaki szeretti a Falloutot akkor már a hangulat miatt is megéri nekikezdeni, elsőre viszont nagyon szokatlan lehet. Első köteten először alig tudtam magam végigküzdeni, de utána nagyon beindul. Úgyhogy kitartás :wink:
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Ma kezdtem el olvasni, nekem nagyon bejött. A 2.fejezetnél tartok.83.oldal. Szerintem is jó, tényleg beszippant a világa :-P
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Gerald Durrell: Az istenek kertje
:cool:
(már olvastam, de muszáj időnként újra elővenni őket)
Avatar
Mena
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006.09.02. 23:21

Hozzászólás Szerző: Mena »

asszem, megtaláltam a kedvenc topicomXD *könyvfan*
szal: Dorian Gray, Babits novellák, Babits versek, meg vmi névtelen, márkátlan fantasyXD jah meg RejtőXD jelenleg ennyi :D
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Gail Tsukiyama - A szamuráj kertje
Csak ajánlani tudom eléggé lelkizős, de ez nem válik a hátrányára. :)
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

anubys írta:Setét toronyból végigolvastam az első hatot. Van olyan , amelyiket háromszor is. Már nagyon várom a befejezőkötetet, gondolom év végefelé kiadják.
Fókusz könyváruházban láttam angolul, keménykötésben, sok-sok színes illusztrációval, tizenvalahányezer forintért... :drop:

Amúgy nem igazán szeretem Stephen Kinget, de a Setét Toronynak tényleg van atmoszférája. Jó kis sötét hangulatú, szürrealisztikus fantasy, egyik kedvencem ebben a műfajban. Szerintem az első kötet a legjobb, de a harmadik is nagyon ott van. (Mondjuk még csak négyet olvastam, de egyszer majd úgyis befejezem...)

Ja, és hogy mit olvasok most?
Konfuciusz: Beszélgetések és mondások
J. Ny. Holopov: A 20. századi zene harmóniavilágáról

Utóbbi érdekes kis zeneelméleti cucc, ma szereztem be a Yonggary mellé... :dirr:

És már nagyon várom a G. R. R. Martintól a Tűz és Jég dala következő részét! :thumb:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Rossi írta:És már nagyon várom a G. R. R. Martintól a Tűz és Jég dala következő részét! :thumb:
Tőle még csak a Lázálmot olvastam, de az valami fenomenális :D
Viszont már többször kacsingattam a polcokon fetrengő sorozata felé. Angolul már régóta megjelent a negyedik is. Szóval vicces a magyar borítón a trilógia megnevezés ( ha jól emlékszem )
Douglas Adams ebben rulzik :LOL:
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Ha bejön a fantasy műfaja, akkor mindenképp tegyél egy próbát a SoIF-rel! Egyszerűen lenyűgöző az a történet, kegyetlenül zseniális. Tipp: óvatosan válassz kedvenc szereplőt! :wink: A Lázálom utószavában írtak róla pár dolgot, de ott azért akad néhány tévedés is... pl, a történet kezdetén gyakorlatilag nincs mágia. (Az említett családokban sem.) Vannak viszont feudálisnak tetsző társadalmi viszonyok, éles ellentétben a Forgotten Realms és hasonlók rózsaszín utópiájával; még Feistnél is sokkal durvábban érzékelteti ezt a környezetet. A karakterábrázolás fényévekkel árnyaltabb, mint egyéb fantasben megszokhattuk: nincs jó és nincs gonosz, csak szembenálló érdekek vannak, szereplőkre lebontva is... szóval: ezt olvasni kell!!! :wink: Nekem életreszóló élmény volt... :D

Btw, tényleg megjelent már a negyedik rész angolul, de itthon sehol se lehet kapni, rendelni meg lusta vagyok... :-P szóval marad a várakozás...
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Egyik ismerősömnek megvan, de neki az volt a baja vele, hogy túl sok szálon futott a cselekmény. Valahogy ezt a részét Terry Goodkind-esen tudom elképzelni, csak kétszer annyi párhuzamosan futó szállal.

Birodalom trilógia nagyon magával ragadott, lehet hogy ebben része volt a Japános beütésnek is. :wink: A résháború sorozat még jó volt, az utolsó kötetek viszont számomra már nagyos laposak.

Ha pesti vagy, akkor tudom ajánlani egy nagyon jó könyvesboltot. Pendragon könyvesbolt: Pozsonyi út 21-23. Tőlük szoktam rendelni, nagyon olcsón hoznak könyveket ( pl. HP2 Libriben, és Alexandrában, és kb mindenhol máshol is 3000-3200, addig tőlük 1800-ért szerztem be... :wink: )
És hogy hozzásegítselek a 4. kötethez:
Keményfedeles változat ISBN:0553801503
Puhafedeles kiadás ISBN: 0006486126 ( csak novembertől lesz )


Valamint már elő lehet rendelni az 5. kötetet is:
Keményfedeles ISBN:0002247399 ( 2007 február )
Puhafedeles ISBN: 0002247402 ( 2007 augusztus )
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

anubys írta:Egyik ismerősömnek megvan, de neki az volt a baja vele, hogy túl sok szálon futott a cselekmény. Valahogy ezt a részét Terry Goodkind-esen tudom elképzelni, csak kétszer annyi párhuzamosan futó szállal.
Hmm... hát a "sok szálon futó cselekmény" alatt ebben az esetben azt kell érteni, hogy minden fejezet egy bizonyos szereplő nézőpontjából íródott. A későbbi kötetekben egyre újabb nézőpontok jelennek meg, -végül lesz olyan tízegynéhány belőlük- és így egyre újabb szálak, helyszínek csatlakoznak a korábbiakhoz. (Persze ha egy szereplőnek saját nézőpontja van, az még nem garancia arra, hogy életben is marad :-P. ) Szerintem pont ez a felépítés az egyik különlegessége a SoIF-nek- így pl a szembenálló oldalakhoz kapcsolódó szereplők véleményét, érzelmeit is alaposan megismerjük (imho többek között ez az, amit ezt a fantasyk többsége fölé emeli), de hát ízlések és pofonok.

anubys írta:Birodalom trilógia nagyon magával ragadott, lehet hogy ebben része volt a Japános beütésnek is. :wink: A résháború sorozat még jó volt, az utolsó kötetek viszont számomra már nagyos laposak.
Ezzel szerintem majdnem mindenki így van. :) Mármint, a Résháború a műfaj egyik nagy klasszikusa, de szokás szerint Feist sem tudta, mennyi az elég. Érdekes, nekem a Vérbeli Herceg még nagyon tetszett, a Király Kalózától kezdve pedig egyre fásultabban mondogattam, hogy "jó, ez még elmegy... talán" :wink: De így is tovább bírta, mint Robert Jordantől Az Idő Kereke ciklus. Az a negyedik könyv végére már dögunalmas lett, bár korábban is lehetett már kritizálni, hogy mennyit emel át a Dűnéből és a Gyűrűk Urából, de a Világ Szeme, A Nagy Hajtóvadászat és Az Újjászületett Sárkány szvsz még kitűnőek voltak. A Hódít az Árnyék-tól kezdve már... hát, no comment. (Ezért is jó Martin, mert ő nem hogy lanyhulna, hanem emlekedő tendenciát mutat, de ha visszaesne az első kötet szintjére, akkor is remekművet olvashatnánk. :D )
anubys írta:Ha pesti vagy, akkor tudom ajánlani egy nagyon jó könyvesboltot. Pendragon könyvesbolt: Pozsonyi út 21-23. Tőlük szoktam rendelni, nagyon olcsón hoznak könyveket ( pl. HP2 Libriben, és Alexandrában, és kb mindenhol máshol is 3000-3200, addig tőlük 1800-ért szerztem be... :wink: )
És hogy hozzásegítselek a 4. kötethez:
Keményfedeles változat ISBN:0553801503
Puhafedeles kiadás ISBN: 0006486126 ( csak novembertől lesz )


Valamint már elő lehet rendelni az 5. kötetet is:
Keményfedeles ISBN:0002247399 ( 2007 február )
Puhafedeles ISBN: 0002247402 ( 2007 augusztus )
Kösziii! :cool: Ezzel adtál egy jó adag inspirációt a Feast for Crows beszerzésére. :wink: Arigatou! :D
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Indira Myles : Shajaran - Sorsvető
remélem meglesz az a hangulat, ami a Renegátban, v a Karneválban is megvolt, akkor fogom szeretni, de nagyon. (csak ott vagyok meglőve, h sehol sem találok egy ***** naptárszerüséget (vagy bármit, amiben le vannak írva a tercek és a hónapok) az összegyűjtött magusos dolgaim közt...>_>)
Kép
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

:(

Mekkora mázlid lenne,ha nem a tesóméknál lennének a magusos cuccaink,mert valamelyikben benne vannak a napo,meg a tercek,és még elküldeni is hajlandó lennék,de nincsenek itt.

:(
Hanatarou desu.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

:(
az egyik osztálytársamnak megvan a d20as alapkönyv meg egy... nem-tudom-milyen könyv (ha jól emlékszem Ynev földrajzával (is) foglalkozik, szintén d20 ihletésű). vmelyikben asszem benne vannak.

u.i.: most, h így mondod-> nagyobb könyvek (mtk, summárium, út) vannak neked? vagy bárkinek? digitálisan, persze^^
Kép
Válasz küldése