Chrno Crusade

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

szívesen. amúgy főleg azért jó mert ha belegondol az ember, Remington akkor már kb a 70-es éveit tapossa.. nem is rossz egy nagypapától :dirr:
meg most hogy így olvastam tegnap az 5. -6. köteteket, szerintem önmagában a 6. kötet sokkal drámaibb mint a sok + haláleset az animében. látni hogy mennyire boldogok voltak, a bűnösök mennyire szerették egymást (és Magdalénát is), nem csupán eszközök voltak Aion kezében (ahogy az animében szerepelnek), és átélni hogy egyetlen pillanat alatt elvesztettek szinte mindent. egyetlen esemény mindannyiuk életét tönkretette- és onnantól kezdve minden csak egyre rosszabb lett-aki olvasta az tudja mi történt. sztem ez az igazi dráma, nem az hogy szerencsétlen Steinert megölik. az anime készítői helyében átgondoltam volna a dolgokat hogy milyen változtatásokkal tesznek jót a történetnek ha egyáltalán szükség van ilyenekre
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tényleg, egy kérdés: Amikor az anime készült, a manga hol tartott? (Esetleg akkorra már befejeződött?) Csak mert általában akkor szokták az ilyen típusú animék második felét, illetve végét elszúrni, amikor látják, hogy a manga hosszabb lesz annál, hogy 26/52 részbe beleférjen, ezért nekik kell valami saját befejezést kitalálniuk. (Jó példa erre pl. az FMA.)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

a manga 1998-ban indult, az anime 2003-ban, és a manga akkor a 5.-6. kötetnél tartott. mire a 7. kötet megjelent (lebontva persze) addígra az anime a történet negyedénél tartott. tehát még nem volt befejezve a manga amikor az anime indult, de kb egyszerre fejeződött be a kettő 2004 elején
amúgy nem lett volna hosszabb az anime a mostaninál akkor sem ha a manga történetét csinálják meg, a manga sztorija pörgősebb mint az animéé, még az is belefért volna hogy a kiegészítőfejezeteket (pl Elisabeth) is megcsinálják
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Értem, köszi. :)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

::jeye:: szívesen
ahogy egyre többször olvasom a mangát úgy bukkannak fel azok az apró részletek amiken korábban valamiért átsiklottam, pedíg ezek teszik igazán komplexé az egészet. nem maradnak ? az emberben, csak oda kell figyelni- zseniális *____* -egyre jobban imádom- nem hiszem hogy valaha valami ki tudja majd ütni az abszolút első helyről ~*~
________
edit: egyébként aki aoi-ra az ismertető írta az látta az animét ? :osgy: nem akarok senkit se bántani de borzasztó hibák vannak benne
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Én sajnos nem olvastam a mangát, de az anime mély nyomokat hagyott bennem! Szerintem zseniális! Csak az a baj, hogy a vége nagyon padlóra küldött, nem merem másodszor is végignézni.
Avatar
imakandi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.08.15. 08:07

Hozzászólás Szerző: imakandi »

Nagyon tetszett az anime, de egy valamit nem értettem, remélem valaki el tudja magyarázni, hogy mi volt Aion terve??
Addig értettem, hogy újra akarja alkotni a világot, úgy hogy ő uralkodjon fölötte, ehhez kellett ugye a 7 apostol, hogy összegyűjtsék az asztrálfonalból az energiát, majd ezzel átváltoztatta Rosettet, Mary a Fényhozóvá, de ez mire volt, jó??? Miért kellett, hogy ő embereket gyógyítson, meg hasonlók??? Hogy lesz ebből apokalipszis???
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Aion terve röviden: a Pandemonium - minden démon anyja-de egyben a démonvilág elnevezése is- elpusztítása. amíg a pandemonium létezik, a démonok nem lehetnek szabadok- mindíg függeni fognak a pandemoniumtól ( a démonok szarvaikon keresztül nyerik az asztrál energiát, ami a létezésükhöz nélkülözhetetlen, viszont egyben ez köti őket a pandemoniumhoz is- az képes őket megbéntani- a bűnösök ezért is szabadultak meg a szarvaiktól és kerestek más asztrál energia közvetítő forrást...az animében nem fejtik ki rendesen,de a mangában még sok egyéb dolog is kiderül a pandemoniumról és egyáltalán a bűnösökről...nem spoilerezek inkább)
tehát Aion terve nem más mint a szabadság elérése minden áron, akár úgy is hogy az egész világ belepusztul
Avatar
imakandi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.08.15. 08:07

Hozzászólás Szerző: imakandi »

Miyume ezt eddig én is értettem és szerintem le is írtam ( fehér betűs szöveg, csak hogy aki nem akar spoilert az ne olvassa el), tudom, hogy mit akar Aion, csak azt nem hogy hogyan??? Mire volt jó Mary felébresztése???
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

hát az animével az a baj hogy nem nagyon részletezi a dolgokat. hogy őszinte legyek az egyik dolog ami miatt csalódott voltam, hogy van bene egy csomó zavaros dolog, pl nekem az sem világos hogy mit csinált Rosettel hogy ilyen goth-loli zombi lett belőle :roll: a másik pedíg ez a dolog amit írtál. gomen, a fehér részt éjjel nem vettem észre ^^" nos a mangában így van: no akkor spoiler:Aion összegyüjtötte az apostolokat (Rosette a mangában nem apostol, Magdalenához is annyi köze van mint nekem, a történet nagy része egészen máshogy alakul), ők megidézik az asztrál energiát, ez a felszínre hozza a pandemoniumot a tengerből (ez esetben a démonvilág megnevezése), Aion megöli a pandemonium fejét (central organ), a démonok akik a pandemoniumtől függnek szarvaik révén elvesztik az irányítást a testüket alkotó legion felett, maga a pandemonium is kezd szétesni legionokra- Aion terve ezzel, egyrészt a függetlenség elérése, másrészt ha a legion szétszóródik az atmoszférában, a világ átalakul, minden élet félig démonivá válik, és ezt az új világot egy erős hatalom irányítja, vagyis ő. az apostolokra tehát csak azért volt szüksége mert csak ők képesek megidézni az energiát és Joshua azért kapta a szarvakat, mert kellett nekik valaki aki a szarvak által irányíthatja az energiát, apostolként megidézni viszont nincs a testében legion, így a pandemonium nincs hatással ráez egy csöppet kimaradt az animéből ^^" ez az eredeti sztori, remélem így érthetőbb, bár nem biztos mert az animében nincs benne- nem is nagyon emlékszem hogy volt, a végét nem szeretem megnézni onnantól hogy Aion elviszi Rosettet-úgyhogy nem tudom adnak e magyarázatot, de ha nem értetted akkor valszeg nem. nekem nem tűnt fel a manga ismeretével.
hogy mire volt jó amit Rosettel csinált nem tudom, hacsak az nem hogy Chrno-t kínozza
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Én is végignéztem tegnap (pontosítok, tegnap jutottam el a végére), és elég vegyesek az érzelmeim. Alapból azt mondanám, hogy ez egy jó anime. Azt viszont tudni kell rólam, hogy nagyon nem szeretem a drámai, tragikus végeket. Úgyhogy kedvenc nem lesz, de azért még biztos meg fogom nézni valamikor még egyszer, bár nem mostanában.
Már a kezdetektől lehetett tudni, hogy ebből happy vég nem lesz, és igazából nem is illene oda. DE, azért a végefelé nagyon elkapkodták szerintem (kivéve utolsó rész), és igazából onnantól nem tetszett annyira, hogy Rosette-ről is kiderül, hogy apostol. Arról nem is beszélve, hogy amit az utolsó pár részben művel, az szerintem nem illik az addig megismert egyéniségéhez. Mert eredetileg egy erős egyéniség, ami - szintén az apostollá avanzsálódásos rész után már nem így látszik.
A végén a haláluk jelenete nagyon szépen van megcsinálva, de ott is zavar engem az, hogy zokogva élni akar (az nem zavar, hogy elismeri, hogy fél, meg hogy élni szeretne, inkább maga az hogy szinte hisztérikusan kiborul). Annak ellenére, hogy abszolút emberi reakció, mert bizony könnyű mondani, hogy feláldozza az életét, amíg ez még csak a (távolabbi) jövő, de amikor a halál már ott van a küszöbön...

Meg voltak azért olyan dolgok, amiket nem értek. Pl. az nekem sem egészen világos, hogy Aion hogyan akarja véghezvinni a tervét. Pl. Magdalene elrablása után, megszabadul a szarvaitól, de később ő nem köt szerződést senkivel, akkor hogyan él tovább??? Meg ha a Szent (aki akkor Magdalene) kell a terveihez, akkor kicsivártatva azután, hogy megkaparintja, miért akarja megöletni Chrno-val?
Vagy pl. miután Rosette a hatalmába kerül, akkor sem világos, hogy miért úgy viselkedik,ahogy, pl. egyszerre nagyon visszafogott, karját nyújtva vezetgeti az emberek között. Hogy Rosette hozza el a Fényt a számára? Hogyan?
Vagy pl. Chrno az elején, mielőtt szerződést köt Rosette-tel és ugye szarvai sincsenek, hogyan tud akkor átváltozni az eredeti formájába? (amikor Joshuát próbálnák megmenteni)
Szóval vannak benne olyan dolgok, furcsaságok, amik nekem következetlennek tűnnek. Szerintem hosszabbra kellett volna csinálniuk, és nem elnagyolni bizonyos momentumokat.

Azt hiszem, el kellene olvasnom a mangát.

Ami a legjobban tetszett különben az animében, az a nagyon szép grafika, és a szuper zene. Az ending dal a talán legjobb, amit valaha hallottam (és a rajzolt rész is nagyon bejön mellé). Sőt, pillanatnyilag nem is tudnék mondani másikat, ami übereli, szóval a legjobb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aqualuna 2007.08.26. 16:43-kor.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

a spoilerek inkább fehérel menjenek...^^" aztán:
Aqualuna írta: Arról nem is beszélve, hogy amit az utolsó pár részben művel, az szerintem nem illik az addig megismert egyéniségéhez. Mert eredetileg egy erős egyéniség, ami - szintén az apostollá avanzsálódásos rész után már nem így látszik.
ezzel tökéletesen egyetértek
Aqualuna írta: Meg voltak azért olyan dolgok, amiket nem értek. Pl. az nekem sem egészen világos, hogy Aion hogyan akarja véghezvinni a tervét. Pl. Magdalene elrablása után, megszabadul a szarvaitól, de később ő nem köt szerződést senkivel, akkor hogyan él tovább??? Meg ha a Szent (aki akkor Magdalene) kell a terveihez, akkor kicsivártatva azután, hogy megkaparintja, miért akarja megöletni Chrno-val?
nos a mangában így szerepel- animében már nem emlékszem annyira ^^" gomen... akkor a manga verzió:
ugye Magdalene kellett nekik hogy megtalálják a pandemonium fejét, amivel végezni akartak, de egyben információt is akartak kiszedni belőle a múltról, a démonok kollektív tudásából... Sheda volt a kísérlet vezetője, Magdalene pedíg segített neki. aztán egyszercsak történt egy baleset, a pandemonium feje feléledt, és megtámandta a sinnereket- így szerezte többek között Jenay és Rizeel a sérüléseit- a pandemonium feje egy új testet keresett magának- és Magdalena különleges képessége révén kíváló célpont volt- meglátta a pandemonium emlékeit, ez által az a tudatába férkőzött, majd egy pillanatban ezt közölte is Aionnal- ő megijedt, hogy Magdaene idővel az új pandemoniummá alakul, ezzel romba döntve eddígi munkájukat, így utasította Chrnot hogy ölje meg- ő ellenszegült , Aion letörte a szarvait, de elmenekültek- késöbb Aion felkereste őket és megölte Magdalenát... nos ha jól emlékszem az animében afféle hűségpróba volt Aion részéről az egész cécó...Aion úgy élhetett a szarvai nélkül, hogy nem mást választott partnerének, mint egy pár csinos kis követ Satela nővérének, Fiolénak a gyüjteményéből- ezért volt szüksége rá, hogy folyamatosan biztosítsa számára a kövek energiáját...
Aqualuna írta:Vagy pl. miután Rosette a hatalmába kerül, akkor sem világos, hogy miért úgy viselkedik,ahogy, pl. egyszerre nagyon visszafogott, karját nyújtva vezetgeti az emberek között. Hogy Rosette hozza el a Fényt a számára? Hogyan?
ezt én sem értettem teljesen ^^"
Aqualuna írta:Vagy pl. Chrno az elején, mielőtt szerződést köt Rosette-tel és ugye szarvai sincsenek, hogyan tud akkor átváltozni az eredeti formájába? (amikor Joshuát próbálnák megmenteni)
úgy,hogyaz az utólsó maradék ereje amit még nem használt fel, így is komolyabb harcra képtelen, viszont Joshuát meg akarja menteni, ezért átváltozott. ha nem köt ott szerződést Rosette-el akkor valószínűleg meghalt volna
Aqualuna írta:Szóval vannak benne olyan dolgok, furcsaságok, amik nekem következetlennek tűnnek. Szerintem hosszabbra kellett volna csinálniuk, és nem elnagyolni bizonyos momentumokat.

Azt hiszem, el kellene olvasnom a mangát.
ezzel egyetértek- vagy legalábbis meg kellett volna várni hogy a manga befejeződjön, és ha nem is mindent, de legalább a legfontosabb dolgokat beletenni az animébe is, mint pl a bűnösök múltja, hogy miért is bűnösök ők tulajdonképpen, és hogy mi történt 50 évvel azelött... a kapkodás itt kulcsfotosságú dolog.
ha komolyabban érdekel a történet olvasd el a mangát- a vége is könnyebben emészthető, és Rosette ott nem apostol... :wink:
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

miyume írta:a spoilerek inkább fehérel menjenek...^^" aztán:
Aqualuna írta: Arról nem is beszélve, hogy amit az utolsó pár részben művel, az szerintem nem illik az addig megismert egyéniségéhez. Mert eredetileg egy erős egyéniség, ami - szintén az apostollá avanzsálódásos rész után már nem így látszik.

Nekem épp a végén volt szimpatikusabb. Anime első felében egy komolytalan, nagy hangú lány volt, de amint megváltozott és szomorúbb lett onnantól már nem volt unszimpi. De lányok közül mindig Mary az akit legjobban bírtam
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Gomen, már ki is javítottam a spoilereket fehérre. :oops:

Az hogy Rosette mikor szimpatikus, az egyéni, engem konkrétan az zavar a legjobban, hogy tényleg nagyon más az apostollá válása után, és most nem azokra a részekre gondolok, amikor Aion hatalma alatt áll. De alapvetően olyan valaki volt, aki bedobja magát, meg gyerekként Joshuát is védelmezte, stb. szóval itt meg nagyon furcsa, hogy szinte "megbénul" és igazán nem is próbál meg harcolni. A végefelé, amikor magánál van, vagy hallgat vagy sír.

És még egy dolog, amit abszolút nem értek, hogyhogy az Aionnal való utolsó összecsapás után csak úgy, szőrén-szálán eltűntek egy fél évre? Miért tűntek el a többiek elől? Az utolsó részben Rosette még mondja is, hogy kár, hogy nem találkozott velük, de én meg nem értem ennek a miértjét? Mi értelme volt eltűnni? Mi értelme van, hogy pl. Joshuával egyszer sem találkozott, amikor az eredeti cél az volt, hogy kiszabadítsa a testvérét, és újra együtt lehessenek?

Azt sem lehet megmondani, hogy rá pl. nem emlékezett volna Joshua. Chrno-t nem ismerte föl, de Rosette-et még fölismerhette volna.

Szóval, azt tényleg nem értem, hogy miért kellett Rosette-nek meg Chrno-nak felszívódnia.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Aqualuna írta:
És még egy dolog, amit abszolút nem értek, hogyhogy az Aionnal való utolsó összecsapás után csak úgy, szőrén-szálán eltűntek egy fél évre? Miért tűntek el a többiek elől? Az utolsó részben Rosette még mondja is, hogy kár, hogy nem találkozott velük, de én meg nem értem ennek a miértjét? Mi értelme volt eltűnni? Mi értelme van, hogy pl. Joshuával egyszer sem találkozott, amikor az eredeti cél az volt, hogy kiszabadítsa a testvérét, és újra együtt lehessenek?

Azt sem lehet megmondani, hogy rá pl. nem emlékezett volna Joshua. Chrno-t nem ismerte föl, de Rosette-et még fölismerhette volna.

Szóval, azt tényleg nem értem, hogy miért kellett Rosette-nek meg Chrno-nak felszívódnia.
azért, mertgondolom az utólsó időt kettesben akarták tölteni. Joshuával amúgy sem mentek volna sokra, számára az egész csak egy álom volt, és nem lett volna értelme vele lenni annak tudatában, hogy Rosette bármikor meghalhat- ezzel is csak fájdalmat okozva neki méghozzá úgy hogy semmit nem ért az egészből. ha a dolgok így állnának te is azzal szeretnéd utólsó napjaidat eltölteni aki a legfontosabb számodra, és ez a személy Rosette számára egyértelműen Chrno. a céljukat amúgy is elérték, Joshuát kiszabadították Aion kezei közül
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Oké, végülis Chrno elmondhatta Rosette-nek, hogy mi a helyzet Joshuával, de azt akkor sem értem, miért kellett a többiek elől is szőrén-szálán eltűnni.
És ha már "szerepjátszunk" a többiek, pl. Azmaria helyében én igenis sokkal jobban viseltem volna, ha módomban áll elbúcsúzni.


Azért van ilyen sok bajom a végefelé, szerintem, mert úgy érzem, elkapkodták. Már ha azzal a két résszel többet csinálnak (volt róla szó anno, hogy lehet, hogy 26 részes lesz), már akkor tisztább lenne néhány dolog.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Aqualuna írta:Oké, miért kellett a többiek elől is szőrén-szálán eltűnni.
És ha már "szerepjátszunk" a többiek, pl. Azmaria helyében én igenis sokkal jobban viseltem volna, ha módomban áll elbúcsúzni.
lehet, hogy Azmaria jobban viselte volna a dolgot ha van idejük elköszönni, de ha már szerepjáték (XD): én sem akartam volna a helyükben a sajnálkozó tekinteteket nézni és elviselni hogy valaki csak meglátja őket egyből elsírja magát, mert erősen tudták mi lesz a vége- akkor az a fél év ezzel telt volna el. akkor már inkább búcsú nélkül lelépnék a kedvessel és mindenki hagyjon békén. én inkább Rosették szemszögéből nézem a dolgokat, Azmariának még lesz ideje kiheverne a történteket... :wink:
tanácsolom, hogy olvasd el a mangát, szerintem jobban ki leszel békülve vele mint az animével ^^ (és nem azért mert a kedvencemről van szó és erősen elfogult vagyok vagy ilyesmi...XD)
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Most tartok az anime 14.dik részénél, egyenlőre nagyon tetszik. :)
+ jó grafika
+ szerethető karakterek
Rosette nagyon Asukára emlékeztem, illetve a 13.as részben amikor szétvágdosták rajta a ruhát, valami iszonyat jól nézett ki. xD
Azmaria: cute, cute, cute. :D
Chrno: egyfelől a kedvenc seiyuum Akira Ishida, szóval már ez hatalmas plussz pont, de egyébként is szeretem az ilyen karaktereket, akik gyengének néznek ki, de mindenki tudja hogy valójában széttudná a legtöbb ellenfélt kapni (bár ezen a ponton nagyon tetszik, ez az órás megoldás).
+ Nagyon jó story
+ megfelelő mennyiségű fanservice

még a végére leszek kiváncsi, mert nálam egy animénél, a lezárás az egyik legfontosabb pont, remélem nem lesz happy end, és jó drámai lesz, esetleg meglepő...
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Szerintem gyonyoru volt itt a vege, nekem jobban tetszett mint a mangaban..vegre nem erdekelte oket senki mas, megszenvedtek ezert a fel evyni boldogsagert, egesz eddig nem lehetttek boldogan egyutt kettesben..ezt senki nem vehette el toluk, es sztem ez gyonyoru, es nem voltak kotelesek elbucsuzni senkitol, mert akkor mar mindent meg kellett volna magyarazni, igy meg nem..a legvegen, meg o nem zokogva elni akar (amugy te nem akarnal? Vegre boldog lehetett egy picit, es annak maris vege..), hanem azon borul ki, h kesz vege van, es tenyleg meghal. Azert enyhen szolva mas "beszelni" rola, meg gondolni ra, mint vmire ami a jovoben megtortenik, de amikor tenyleg mar nincs visszaut, akkor kicsit atformalodnak a dolgok..teljesen ertheto ^^
Jaj, de nagyon utaltam azt a lolis reszt..iszonyatosan eroltetett volt..brrr..@_@
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

hogy happy end lesz-e? nem lesz
egyébként számomra az anime egyetlen pozitívuma, hogy az utólsó fél évet kettesben töltötték a többi változtatás csak hátrányra vált
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Most fejeztem be. Igazán még nem találok szavakat, nagyon tetszett.
Felmászott a top3ba, és a második helyen landolt... :(

A végét pedig eltalálták, szívbemarkoló, elgondolkodtató, tökéletes.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nekem Rosette-ről alapból senki nem szokott beugrani, amikor azonban dühbe gurul, megjelenik lelki szemeim előtt Lina Inverse. XD
Amúgy épp a mangát olvasom, harmadik kötetnél járok, eddig mintha jobb lenne az animénél, vagy minimum 1-1, de majd ha a végére érek (ami azért nem holnap lesz XD), akkor véleményezem. :)
Manga spoiler, avagy ami eddig jobban bejött:
1. Nincsenek "fillerek", mint pl. az a "Sátán kutyája" vagy melyik rész volt az animében. Azzal sem volt bajom, de tényleg nem adott hozzá sokat a sztorihoz, a mangában meg eddig minden fejezet szólt valami fontos dologról, még ha valami egészen kicsiről is. (Pl. a szellem Rosette-s rész filler is lehetne, de abban legalább bővebb képet kapunk az óra működéséről.)
2. Chrono. :) Én az animéssel is meg voltam elégedve, de itt valahogy mintha még jobb lenne. :) Anno többen is mondták, hogy az anime alapján nem tudják elképzelni, hogy ez a "lúzer" kissrác lenne a nagy Sinner, aki ezreket ölt meg Pandemoniumban. Én el tudtam, de akkor akik nem, olvassák el a mangát. :D Elég brutál fejetek vág harc közben, Azmaria nevelőapjának a démonát (fejből nem tudom a nevét ^^") is úgy intézi el, hogy "Amen!" szöveg kíséretében kitépi a szívét.
3. A poénok. :D Az anime úgy a közepétől talán túlságosan is "bekomolyodott", itt azt bírom, hogy pl. zombitámadás közben is leáll Rosette Satellával veszekedni, aztán amikor támad a zombi, egyszerre ketten lőnek rá, de csak mellékesen, ilyen "Pofa be, nem látod, hogy vitázunk?" stílusban. XDDD
4. Ezért lehet újfent megkapom a "fujj, férfi!" szöveget, de nekem tetszett a manga fanservice megoldása: Nincs minden pillanatban bugyimutogatás, de legalább egyszer minden női főszereplő kap egy zuhanyzós jelenetet, így ruha nélkül, teljes pompájukban is megcsodálhatjuk őket. :D (Nyugalom, Sister Kate nek tartozik ezek közé, bár valamennyire főszereplő. XD)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Titkos írta:(Pl. a szellem Rosette-s rész filler is lehetne, de abban legalább bővebb képet kapunk az óra működéséről.)
nem filler még véletlenül se, márcsak azért sem mert a manga végén nagy jelentősége lesz annak az icipici "kirándulásnak" (nem lövi le a poént...) :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Aha, értem. :D Olvasom tovább, és majd meglátom, szeretem az olyan mangákat, ahol az eleinte jelentéktelennek tűnő dolgok is fontos értelmet nyernek a későbbiekben. :)
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Manga elejével nekem sincs bajom. Nincs filler, van egy Remington fanservice is. Ez kár, hogy nincs az animében.

De míg az anime második fele nagyon tetszett, mangáé ott már nem igazán.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Válasz küldése