Chrno Crusade

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

De jó látni ilyen topicot! Az egyik legelgondolkodtatóbb anime, amihez eddig volt szerencsém. Maradtak is a végére kérdéseim, meg valószínűleg félre is értettem pár dolgot. Az ilyen összetett sorozatokhoz jól jönne magyar sub. :drop:
Lenne néhány feltételezésem a végével kapcsolatban, kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye.
Spoiler-chan írta:
  • Aion halála(?) :arrow: Aiont, a sinnert Chrno megölte a 23. részben és akit Remmington lát később az nem más, mint az emberek bűnjeinek a megtestesítője fizikai formában ('I am eternity that was spawned by avarice.'). Tehát Aion újjászületett mint A Gonosz, aki örökké bennünk él ('A shadow of God that has flowed into the world.')? Ez tűnik a legvalószínűbbnek, és ezzel szerintem ő lett a Pandemonium feje (a Pokol ura).
    Aion utolsó mondata :arrow: 'El, eroidema sabakutani' Mi ennek a jelentése??
    1981. :arrow: Aion azért volt jelen, mert a pápa elleni merényletet is az emberi gonoszság szülte és ő ezt jelképezi, mint feljebb írtam. Remmington örökké vándorolni fog a földön, míg meg nem bánja bűneit (melyről nem tesz említést a sorozat, de feltételezem, hogy ha egy angyal megszakítja kapcsolatát az Istennel, már bűn önmagában, habár ennek okát nem tudom) vagy míg az Istentől nem kap bűnbocsánatot. Véleményem szerint ő járt a legrosszabbul. :(
    Aion terve :arrow: Terve alapja az Isten iránti gyűlöletéből eredt. Az emberek világát és a Mennyországot fel akarta cserélni, illetve szabadságot hozni a Pandemonium lényeire. Ezt a ma napig nem értem, mi haszna lett volna belőle, mivel már szabad lett azáltal is, hogy kiszabadult a Pandemoniumból. Ettől eltekintve elégedettnek látszott a végén és a terve is sikeresnek tűnt, szavai alapján ('Pandemonium has become filled with light, and Heaven has become filled with darkness.').
    Értelmetlen volt-e Chrno és Rosette halála :arrow: Nem! Amiért harcoltak, hogy Joshua visszatérjen, sikerült és a gyerekek is megmenekültek az árvaházban. Viszont a Gonoszt nem lehet eltörölni véglegesen a világból, mert különben az emberek nem tudnák értékelni a jót és ez a 2 együtt létezik.
A sorozat lényegét 1 mondatban meg lehet határozni: Isten a legnagyobb bábjátékos. ('We can do nothing but to see the times go by in the path which God has chosen.')
Ha valaki mélyebben benne van a témában (Fatima prófécia, stimgata, stb.) és szeretné megosztani a véleményét, kérem tegye meg :!:

Edited by Rage: Légyszíves legközelebb ne szerkeszd ki a spoiler-"taget", nem véletlenül raktam oda. Köszönöm.
Kép
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Fatimai prófécia. Három gyerek állítólag Szűz Máriát látta és beszélt is nekik. Ez még lehet kamu. DEEEE!

A második megjelenését, és az azt követő csodákat. (Nap vándorol az égen, Fura fények, menyei muzsika) 50! Ezren látták!
A harmadikat mégtöbben. (Az ateisták nem nagyon szeretik emlegetni ezt az eseményt, mert azóta sem lehetett megmagyarázni.)

Asszem tavaj halt meg az utolsó a három gyerek közül, persze már százvalahányévesen.

Három kinyilatkoztatás történt, ebből 2 bejött. A harmadikat csak a pápa tudja. A mindenkori pápának a beiktatása után mutatják meg mi van benne. Sokakat érdekelne a titok.


Vélemény. Nem vagyok biztos hogy Szűz Máriát látták. (A gyerekek és a későbbi tanúk egy fénylő alakot láttak aki egy szóval sem mondta hogy ő Mária. Ezt csak a gyerekek gondolták. Szóval lehetett akár a terminátor is. :D )
De hogy valami történt ott az biztos!
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Hi!

Én most néztem végig a sorozatot. Nekem nagyon teccett és azoknak a táborát erősítem akiknek nem teccik a vége :(
Nem láttam egetrengetően sok animét, de eddig ennek a vége volt az, ami nem hagyott nyugodni és eléggé lehangolt.
A kevés hozzászólásból kiindulva arra következtetek, hogy nem sokan látták (vagy csak nem írtak ide :) ), és ezen úton ajánlanám mindenkinek, aki teheti, hogy nézze meg.

A jóslatokkal kapcsolatban valaki tud valamilyen magyar oldalt, ahol megtalálhatók? Érdekelnének. Előre is kösszi :)
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én csak angol oldalt tudok, fordítani meg se erőm, se kedvem, de ha van valakinek kedve hozzá, akkor itt talál egy kisebb leírást:
http://paranormal.about.com/library/wee ... 70300a.htm
http://paranormal.about.com/library/wee ... 70300b.htm
Sajnos nem tudom, mennyire megbízható ez az oldal, de érdekes volt, amit olvastam. (És nem hiszek benne, hogy a jóslatok valódiak. ^^")
Kép
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Köszi a linkeket :)
Hinni én sem hiszek az ilyesmiben, csak érdekelni szoktak a misztikus dolgok, és az anime végén a szöveg eléggé beindította a fantáziámat.
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Na, lesz CC2 vagy nem? (:
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Tiara írta:Na, lesz CC2 vagy nem? (:
WTF, ugyan miért lenne? Nem értem, hogy egyáltalán hogy jutott eszedbe ilyesmi...
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Rage írta:
Tiara írta:Na, lesz CC2 vagy nem? (:
WTF, ugyan miért lenne? Nem értem, hogy egyáltalán hogy jutott eszedbe ilyesmi...
Nem értem mi zárná ki ezt a lehetőséget. Ne legyünk korlátoltak :P
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Hát, lehetetlen nincs, csak kevésbé valószínű, és ez a másodikhoz tartozik.
Igazából nem is tudom, hogy örülnéke-e neki, mert a két kedvenc szereplőm hát nem túl eleven már az utolsó rész után. Nameghát az sem utolsó, hogy a történet lezárult és elmondta azt amit el akart. (talán egy OVA még beleférne, de sztem azt már megcsinálták volna ha akrták volna)
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

daeusex írta: Nameghát az sem utolsó, hogy a történet lezárult és elmondta azt amit el akart.
Pont ez az, hogy szerintem nem zárult le. De ha csak én látom így, hát legyen, vállalom :P

szerk: úgy értem hogy Chrono-ék története lezárult, de maga a sztori még tudna folytatódni, ha akarna...
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Csak azt nem értem, hogy mi értelme lenne akkor Chrno Crusade-nak hívni, ha nem is Chrno-ról szól :lol:
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Általában egy sorozat folytatása nem szokott jól sikerülni (tisztelet a kivételnek). Chrno Crusade szerintem tökéletes, 10/10, ne folytassák, ez így jó, ahogy van. Egyik legjobb anime amit valaha láttam.
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

:goodpost:
Erről csak ennyit, ez így igaz, Pata.
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

yep! :goodpost: Pata
Értelme nem lenne folytatni....teljesen kerek lezárt sztorit kaptunk a végére egy igen szép megható jelenettel a végén. Mit lehetne ezen folytatni? Úgy jó ahogy van =) Amúgy régen olvastam már ekkora kamu hírt..
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

A.Hidekai írta:Értelme nem lenne folytatni....teljesen kerek lezárt sztorit kaptunk a végére egy igen szép megható jelenettel a végén. Mit lehetne ezen folytatni? Úgy jó ahogy van =) Amúgy régen olvastam már ekkora kamu hírt..
Milyen hírt? Ez csak egy kérdés volt. Jó hogy meg nem lincseltek miatta :P
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

OFF/ Oops =P Rosszul olvastam sry.
Kép
Avatar
Caballero
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.05.22. 00:33
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Caballero »

Chrono Crusade. Az abszolút kedvencem. Most nézem másodszorra, mikor végignéztem megint, leírom részletesen a véleményem, de addig is röviden:

A vége. Olvastam, hogy sokatoknak nem tetszett. Szerintem az utolsó rész már önmagában is egy mestermű, egyértelműen a sorozat csúcspontja! Zene. Egészen egyedi, nekem nagyon tetszett. Az opening felejthetetlen. Chrno karaktere a kezdetek kezdetén számomra nagyon unszimpatikus volt, de megkedveltem. Rosette személyisége azonnal megragadott, ő a számomra legkedveseb karakter, aki valaha animéhez készült. Nem mondom, hogy hibátlan ez az anime, a hibákra is kitérek majd, de csak a részletesebb véleménynyilvánítás alkalmával. ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Caballero 2006.05.22. 23:30-kor.
Don Rosa - the master of storytelling
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Caballero írta:Chrno karaktere a kezdetek kezdetén számomra nagyon unszimpatikus volt, de megkedveltem. Rosette személyisége azonnal megragadott, ő a számomra legkedveseb karakter, ami valaha animéhez készült.
Te vagy az első, akitől ezt hallom. ^^" Én is így voltam ezzel, örülök, hogy ezek szerint más is (általában Chrno-fanokkal találkozom, Rosette-tel nem nagyon szoktak foglalkozni).
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Chrno Crusade még mindig a top listámban van. Az utolsó részt, mikor anno láttam, ültem még vagy öt percig a gép elött, és mondtam, hogy "ez az anime nagyon jó volt.. O_O"

Amúgy a manga megvan a 7. kötetig (angolul of korsz), június 25-én adják majd ki a nyolcas, illetve utolsó kötetet.
CC manga továbbra is gyönyörű, szép, részletesen megrajzolt. Azt vettem észre, hogy ott az arc kifejezéseket is úgy meg tudják rajzolni, hogy az félelmetes (pl van benne egy olyan, hogy Chrno szomorú, de tetteti azt, hogy mosolyog, és le lehet olvasni az arcáról, hogy van valami gondd).
Kép
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

CC-t szeressük. Nekem az ED tetszett nagyon, de az is vágott padlóra is lagjobban az utolsó rész után, úgy sajnáltam őket, egy napig levert voltam tőle...
Rosette-et meg egy jól kitalált karakternek tartom, de akkor is Chrno a favorit.
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Pata írta:Amúgy a manga megvan a 7. kötetig (angolul of korsz),
Amennyiben ez azt jelenti, hogy a 7. is megvan, nem tudnál linket vagy valami elérhetőség adni hozzá, vagy legalább a fordítócsapat nevét, mert egyszerűen nem találom.
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Patának eredetiben van meg a manga. ^^" Azért is írta, hogy mikor jelenik meg angolul az utolsó kötet (Amerikában). Neten csak a 6. kötet 4. fejezetéig van itt: http://www.chrno-crusade.com/
Én a német kiadásra hajtok, mert meglehetősen nagy formátumban adták ki. *_* CC rajzok nagyban... *drool*
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Jaaaa akkor várok tovább, egyébként a 6. kötet végig van már neten, az utsó 3 fejezet az illuminati fordításában.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Hát, én azt mondom, hogy ez egy olyan manga, amit érdemes megvenni (én is meg fogom, csak szegényebb vagyok, mint egy átlag 4 éves óvodás... :\), mert kivételesen az ADV Manga nagyon jó munkát végzett mind a fordítás, mind a szerkesztés terén.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Caballero
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.05.22. 00:33
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Caballero »

Sister Tenshi írta:Rosette-tel nem nagyon szoktak foglalkozni.
Ezen csodálkozom... Pedig igazán egyedi a teljes személyisége, története, sorsa... és a megjelenése is. :) Én azonnal beleszerettem. :oops:
Don Rosa - the master of storytelling
Válasz küldése