Sorozatok

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Downton Abbey

Sokáig kerülgettük egymást ezzel a sorozattal, de végül belevágtam. És hamar le is csúszott három évad. Most a negyedikkel bajban vagyok, mert nem üti meg a mércét számomra. Aki látta, mi a véleménye?
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Én eddig vagy 4x megnéztem az egész sorozatot és őszintén minden erőmre szükségem van, hogy ne nézzem meg minden évben csak mondjuk úgy háromévente.

Szerintem egy mestermű, nagyon nagyon sok minden más ebből inspirálódott, kijött azóta két film is, hogy befejezze a sorozatokat és egy spin-off, ami Cora gyerekkorában zajlódik, Amerikában, a The Gilded Age. Nah ez nem rossz, de nem is jó. Itt már a rendezés inkább 21. századi mintsem korhű életkép. Maga a mű továbbra is korhű, de a bemutatás nem az. Itt magára a technikai megjelenítésekre gondolok egy filmprodukciót illetően.

Szóval, addig nézd elsőre a Downton Abbey-t amíg megteheted, mert hidd el ha azt hiszed abban van mit kritizálni, akkor rosszul hiszed :dirr:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Most jelenleg parkolópályára tettem a sorozatot pár sorozatos kihívás miatt. De folytatni fogom, ha egyszer ráérek. A spin-off sorozatok általában nem olyan jók, mint az anyasorozat. Pl. a Once Upon a Time in Wonderland is borzalmas lett az eredeti OUAT sorozathoz képest. Pedig ugyanazok csinálták. Nem csoda, hogy egy évad után kaszálták is, míg az anyasorozat megélt 7 évadot.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Miután Snitt.hu-n csináltam egy '80-as évekbeli, valamint egy '90-es évekbeli sorozatos kihívást, rávettem magam, hogy végre az elejétől nézzem meg az Ally McBeal-t. És nem is rossz. Picit bugyutának tűnik elsőre, pedig elég sok, fontos problémát is felvonultat a nők helyzetétől kezdve a szexuális bántalmazáson át egészen a párkapcsolati problémákig. És a humora is egészen jó. Igaz, nem vágja az arcodba a problémákat, mint a mai sorozatok, nem próbál izzadtságszagúan PC lenni, de számomra nagyon nézeti magát. Néhol picit esetlen, de hát mind azok vagyunk, esendő emberek, akik hibáznak. Mégis, engem megvett magának.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Válasz küldése