Horror

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Horror

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Jóestét!

Még csak most regisztráltam, de úgy érzem jól jönne ide egy ilyen topic. Szereti még valaki rajtam kívül a jóféle horrort? Milyen filmek tetszenek nektek ebben a kategóriában? És miért?

Nekem eddig ezek a kedvenceim:
Ördögűző: Eddig ez volt a legparásabb film amit láttam. Nagyon durva. Aki látta, tudja miről beszélek (kiscsaj a keresztel :o ), aki nem, az pótolja! Alap.
Rémálom az Elm utcában: (az első rész) Nagy klasszikus, és télleg király. Fröcsög a ketchup, de nem ez a lényege. Télleg félelmetes, hogy a kölkök már nem mernek elaludni, mert azonnal jön Freddy. Ez is alap.
Az Álmosvölgy legendája: Ez az egyik kedvenc filmem, bár nem igazán sorolnám a horror kategóriába. Mindenesetre ez van ráírva.

Most ezek jutottak eszembe.
Piracy is charity.
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

Én is szeretem a jó horrorokat, bár manapság egy triller jobban leköt, mint valami szörnyes film.. A szörnyek a sok anime után már elvesztették a varázsukat.
Bárki bármit mondd nekem tetszet a Kör amerikai változata! Én speciel beparáztam rajta rendesen... Kedvenc horror.. hmm... nem is tudom azok annyira nem maradnak meg, de ha hallom a címük biztos beugrik^^;; Amúgy az Álmosvölgy sokkal inkább dark-mese, mint horror... olyan mint a szellemhajó... az is olyan dark-mese volt nekem^^;;
Kiskoromban asszem a kukorica gyermekeitől kaptam frászt^^; Viszont van egy amit utálok! azok a hülye babás horrorok!! WAAAAH még belegondolni is!! :whaaa:
"Nincsenek szárnyaim, hogy fellendüljek a csillagokba. Akármilyen buzgón imádkozzam is... az emberek hátából nem nőhetnek ki szárnyak."
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Hát....kiskoromban paráztam az ilyesmitől, de egy ideje már inkább jókat röhögök rajta. Sokkal közelebb állnak hozzám az Aliens stílusú, mészárlós sci-fik.

Horror műfajban inkább a vígjátékok azok, amik bejönnek, pl. az Army Of Darkness, ami már annyira ratyi, hogy szinte jó. :]
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

@Őrnagy:

Well said. :dirr: Rég röhögtem olyan jót egy filmen. :dirr:

@kukurbuki:

Én szeretem a horrort, bár az általad felsoroltak közül se a The Exorcist-ot, se a Sleepy Hollow-t nem láttam még (az előbbire nagyon kíváncsi vagyok, mert a világ legjobb horrorjaként tarták számon...).

Az én kedvenceim: Stanley Kubrick's The Shining és a The Changeling. Mindkettő iszonyat durva imho.
De nekem tetszett még a The Ring (az eredeti japán vezió után kell megnézni az amerikait, úgy a legjobb 8) ), és a Ju-On is.

Ezek közül sajnos csak a The Shining és a The Ring van meg DVDn, de igyekszem majd pótolni a hiányosságaimat e téren. 8)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Az ázsiai horrorok általában sokkal jobbak, mint az amerikai horrorok, de azért kiemelnék 2 nevet:

-The Shining (remekmű) *****
-The Changeling (para!!!) *****

Ázsiai horroroknál a legdurvábbak: (amiket idáig láttam)

-The Ring (üt) ****
-Dark Water ***
-Uzumaki (kult) *****
-The Eye (szellemek rulez) ****
-Ju-ON: The Grudge ***** (nagyon durva!! lásd: Midori No Hibi első rész, mozis jelenet)

(a *-ok az értékelést jelentik :))

Most készül a "Ju-On: The Grudge" amerikaiak által elkészített változata, viszont japán ember rendezi, úgyhogy még durvább lesz, mint az eredeti...:)
Már nagyon várom...:)
A címe "The Grudge" lesz, bővebb információk:
Honlap: http://www.sonypictures.com/movies/thegrudge/
Trailer: http://movies.yahoo.com/movies/feature/thegrudge.html

A trailer nagyon jóra sikeredett, valószinűleg ez a film (ismerve az eredetit) kb. 3x félelmetesebb lesz, mint a The Ring...:) (amerikai változat)

Na egyelőre ennyi...:)

CHRONOS
Avatar
Kagero
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.04.29. 22:41
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Kagero »

A Ragyogás nekem is beadta bár igazán nem félelmetes (lehet azért mert már annyi horrort láttam hogy az ilyesmi már nem kelt bennem félelmet)
A Kör is nagyon jó volt és azon viszont már szétparáztam magam :thumb: .De nekem az abszolút favorite horror filmem a Hannibal.Azt a filmet bár már láttam vagy 40x még mindíg nem tudom szemrebbenés nélkül végignézni szóval szerintem a legjobb. Az ördögűzőt láttam már vagy 2x de nem igazán tetszett. Mondjuk én az ilyen sátános megszállós filmeket sosem szerettem.Bár állítólag van a filmnek egy Director's Cut változata amiben vannak még fincsi jelenetek de azt még nem láttam úgyhogy az ördögűzőről majd akkor mondok végleges véleményt ha már azt is megnéztem. Rémálom az Elm utcában 1 Rulez a többi meg iszonyúan SUX! Szerencsétlen Freddy-t annyiszor kinyírják hogy jaj...de a következő részben mindíg visszajön. Kicsit unalmas volt már de azé' megnéztem mindet hátha csoda történik.Nem tudom hogy Sakumo-val egyre gondolunk e de szerintem igen...az ilyen Sikoly Tudom mit tettél...stb-től a padlót is feltudnám szedni Über SUX.
Peace 4 ever!
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Fura, az utóbbi időben egy film se tudta betenni nekem az éket. A kör, Ördögűző, Hannibal... mindet megnéztem egyszer, de valahogy nem maradt meg belőlük semmi. Nem volt olyan film, ami után csak rózsafüzért markolászva tudtam volna elaludni. Bár a Hannibal vacsorás és a Szellamhajó party-s jelenetei kivételt jelentenek. Azok nyomot hagytak bennem. Olyan jót rég röhögtem. Na mindegy. Hibás darab vagyok, ezt mindig is tudtam Kép.
(filecserélők hiánya miatt ázsiait még nem nagyon láttam...)
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Szeretem a horrort. Inkább a klasszikusok jönnek be, mint a Halloween, a Péntek 13, az Ómen, a Gonosz halottak, a Nyolcadik utas a halál, az Ördögűző... Az első kettőnél az a sok rész már uncsi volt... Szegény Mike Myers és Jason Voorhees folyton feltámadt, vagy reinkarnálódott.
Nagyon tetszik az Interjú a vámpírral. A 13 kísértetben az ijesztő szellemek fogtak meg.
Régebben sokat vetítettek Drakula-filmeket a Sat1-en (Christopher Lee főszereplésével). Azokat is bírtam :) .
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

horror... az Aliens inkább sci-fi mint horror, egyébként meg annyira nem bírom az ilyesmit, mert nem köt le, de az Álmosvölgy Legendáját egy határozottan jó filmnek tartom, az teccett... engem az ilyen rettegésre építő filmek nem kötnek le, inkább nyomasztó dolgok tudnak a hatásuk alá vonni...
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Én az Álmosvölgy legendájára emlékszem úgy igazán, hogy az elvileg ki volt kiáltva horrornak, mondjuk közben a fél csapat (mee hogy buliban néztük) erpégézett (köztük én is), és valahogy fél szemmel arra figyeltem mi történik a játékban, fél szemmel meg a tévét néztem, szóval lehet hogy majd még1x megnézem, de amennyi megmaradt bennem az nagyon bejött ^^"!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Kagero írta:A Ragyogás nekem is beadta bár igazán nem félelmetes (lehet azért mert már annyi horrort láttam hogy az ilyesmi már nem kelt bennem félelmet)
Én is láttam egy párat, mégis máig a legjobbnak tartom, egyszerűen zseniális, ahogy meg van csinálva. :thumb:
Gondolom neked azért nem ütött akkorát, mert az ilyen gore-horrorokhoz vagy szokva (mint pl. Hannibal). 8)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Sikeres lett a témám! 8)

Hannibál: Nekem nem teccett. Szerintem gagyi. Nagyon a gusztustalankodásra mentek (agyevés :x ) , a történetből meg nem maradt meg bennem semmi. Kivéve, hogy a főgonosz is gusztustalan volt... A bárányokban sokkal jobb volt még Hannibál figurája is.

A szem-et látta már valaki? Jó? Megéri a mozijegyet?
Piracy is charity.
Avatar
Kagero
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.04.29. 22:41
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Kagero »

kukurbuki: "Hannibál: Nekem nem teccett. Szerintem gagyi."
Na Anthony Hopkins alakítására én nem mondanám hogy gagyi...Lecter figurája pedig nem igen változott a két filmben.De mindegy.Amellet meg talán az agyevésen kívül észre vehetted volna hogy mi folyik a filmben :lol: .De hát istenem nem vagyunk egyformák...nemtetszik nem tetszik.De a gagyi kicsit erős.
Peace 4 ever!
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Szakértés: Már bocsánat, de volt a Hannibal-nak bármilyen története is? Mármint olyanra gondolok, hogy elindulunk valahonnan, és a végén kilyukadunk a célnál. Mondjuk megtudunk valami fontos dolgot a szereplőkről, vagy valami hasonló... Mert nekem csak annyi jött le, hogy kár volt Julianne Moore-ból Starling-ot csinálni. Amúgy csak mentek az események. A Vörös Sárkány már más tészta. Bár akkor már inkább az eredetije, az Embervadász...
Gy.k.: ez a szomszéd Géza bá' véleménye volt. Véletlenül se a saját gondolataimat írtam le.
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

Nekem a Vörös Sárkány tetszett... egyszerűen érdekesnek tartottam a sztorit, Hoppkins és Ralph Fieness is jók voltak benne, meg a csávó aki a nyomozót alakította... kicsit elborult , de jó történet... (nekem teccett, no) :shock: :D
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

kukurbuki írta:A szem-et látta már valaki? Jó? Megéri a mozijegyet?
Amit idáig láttam belőle, az alapján bőven megéri...:D

CHRONOS
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

A Halálsoron horrornak számít? Nem, ugye?
"Nincsenek szárnyaim, hogy fellendüljek a csillagokba. Akármilyen buzgón imádkozzam is... az emberek hátából nem nőhetnek ki szárnyak."
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Én is azok közé tartozom, akiket inkább a thrillerek fognak meg, a látványra és vérre kihegyezett horror-ok annyira nem érdekelnek. A thrillerektől sokkal jobban be tudok parálni...szeretek félni :) ( fúj, mazochista) Valószínűleg azért, mert ezek a filmek nem nevezik nevén a dolgokat, nem rakják a néző szeme elé hogy "na ettől kell félni", így az egészet áthatja még egy bizonytalanságérzet is. Hogy mitt láttam...egyelőre igencsak keveset. Én is megnéztem a népszerű Kört, és a megtekintése után sikerült jópár kellemesen kellemetlen órát okoznia. :) Aztán...Temetetlen Múlt...na ez annyira nem volt félelmetes, de azért teszett. Másvilág...szerintemm ez iszonyat jó, főleg az eléggé hatásos csattanóval a végén. Inkább kissé elgondolkodtató, mint félelemkeltő. Még valamikor elkezdtük nézni ismerőseimmel a Psycho-t, de a lehető legroszabb időpontot választottuk( d.u. 3 óra körül), vagyis a várt hatás elmaradt, ráadásul bele is untunk elég hamar, végig se néztük. Még láttam a Félelem.com-ot is, de ez eléggé lol film volt :dirr:(Bár mondjuk a Véres Valentínt nem veri , mert az valam halál béna film...)
Már jó régóta készülök megnézni a Hatodik Érzéket és az Ómen első három részét, ugyanis ezek mind megvannak itthon. Az Ördögűzőre és a Ragyogásra is kíváncsi vagyok, mivel már sok jót hallottam róluk . (Természetesen morbid értelemben :) )
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Sakumo írta:A Halálsoron horrornak számít? Nem, ugye?
Szerintem nem, de attól még nagyon jó film....kár, hogy akkor láttam, amikor busszal mentünk Görögországba, és a vége felé elaludtam.^^''
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

LeWish: Az Ómen-trilógiát érdemes megnézni (szerintem, az első rész a legjobb). A 4. rész nem annyira eltalált :? . Olyan "minek?" kategória. Szeretem, az ilyen szörnymentes horrorokat (főleg, ha belekeverik a vallást is - Ördögűző 8) ).
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Sakumo írta:Bárki bármit mondd nekem tetszet a Kör amerikai változata! Én speciel beparáztam rajta rendesen...
1et értek!!! ^.^
Én is láttam az Ördögűzőt, de én szakadtam rajta :D (nah mondjuk ebben az is közrejáccott h 5en néztük...)
Rémálom az Elm uccában... sztem gyagi volt... (vagyis az ő idejében tuti beparáztam volna rajta, de 1"kicsit" idejét múlt) 8)
Kép Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Nézzétek meg a Ragyogást, és majd meglátjuk, hogy az is "idejemúlt"-e...:D

CHRONOS
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Ragyogás alatt ugye a Kubrick-félét értitek? Mert láttam egy feldolgozást Rebecca De Mornay-val, és annál komposztabb remake-et én még nem... pipáltam Kép.
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

ragyogás

Hozzászólás Szerző: Stoker »

JAFO írta:Ragyogás alatt ugye a Kubrick-félét értitek? Mert láttam egy feldolgozást Rebecca De Mornay-val, és annál komposztabb remake-et én még nem... pipáltam Kép.
a feldolgozás annyira jóra sikeredett, hogy a felénél kikapcsoltam.. ((vagy tvbe ment és akkor átkapcsoltam)) de a Jack Nickolsonos az tényleg jó volt.. a hibáját összvissz abban találtam, hogy én előtte olvastam a könyvet és attól erősen eltért.. ((tökjó részeket hagytak ki, mint pl. a sövényállatokat...)) és emiatt a "ragyogás" rész nem volt kellőképp jelen a filmben.. így a "szépkilátás szálló" ((vagy mi..)) sokkalta jobban eltalálta volna a film hangulatát/blabla.. és akkor odabiggyeszthették volna, hogy a "ragyogás" alapján.. bár sztem én ezt már kifejtettem vmikor régen vhol máshol a forumon.. és akkor is elmondtam, most is elmondom SK rulZ!!!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

JAFO írta:Ragyogás alatt ugye a Kubrick-félét értitek?
Természetesen. 8)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Válasz küldése