Anime openingek, endingek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Nagyon tetszik az Ousama Ranking endingje. :)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Da Wang Rao Ming opening, stílusos látványvilág, jó zene és drogprevenciós reklámnak sem utolsó. :lol:
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Ha már írtam a fav2021 topicba, gyors meglestem, itt minek is örültem utoljára (nagyon helyesen linkeltem a Thousand Autumns 2. openingjét azóta is megbabonáz IGEN). Persze jó pár tetszetős zenét nem linkeltem (Lie Huo OP-ED T^T), de amiért jöttem:

A Heike Monogatari openingje lett még tavaly nagy kedvencem! Nagyon fülbemászó, vidám és családias egyszerre. Pont azt a meghitt sol érzetet közvetíti, amit emlegettem.^^
Ezzel szemben az ending elvont rapje (?XD) pedig ügyesen közvetítő a melankóliáját, a visszafogott, de mégis hatásos, nagyon szépen tálalt drámáját.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Elkezdtem behozni a lemaradásomat Conanből, és a 64. ending egészen megtetszett.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Napi random: A Paripi Koumei openingje a Jolly - Bulikirály című mulatós számnak a feldolgozása. 1:02-nél fel is tüntetik nagy betűkkel a nevét, mint Tarcsi Zoltán. :lol: :lol: :lol:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akosss írta: 2022.04.08. 12:49 Napi random: A Paripi Koumei openingje a Jolly - Bulikirály című mulatós számnak a feldolgozása. 1:02-nél fel is tüntetik nagy betűkkel a nevét, mint Tarcsi Zoltán. :lol: :lol: :lol:
Isteneeeeem.... :lol: (A kommenteket is megéri elolvasni, hogy fanolják már. :D)

Edit: Ja, illetve: Kaguya-sama S3 OP :D Úgy látszik, Suzuki Masayuki nem tud hibázni, eddig 3 OP-ból 3 lett marha jó. :D Amúgy a készítők egyik legjobb húzása volt, hogy vele énekeltetik a sorozat openingjeit, már olyan "frontembere" lett ennek a címnek, mint amilyen Revo volt a Shingekinek még a Wit Stúdiós időkben. XD (Btw, láttam, hogy nem olyan rég Junchi és Ricz eléggé leszedték az A-1 Pictures-ről a keresztvizet és nekem sem áll szándékomban különösebben védeni ezt a "fantasztikus" stúdiót, viszont mentségükre szóljon, hogy a Kaguyát pl. remekül megcsinálták, szóval amolyan Studio Deen mintára lehet, hogy tízből csak egyszer találnak el valamit, akkor viszont nagyon. :D Nyilván ettől még egy Nier Automata-t jóval nagyobb falat lesz adaptálniuk, mint egy romkom vígjátékot, de ezt majd meglátjuk.)
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

A szezonból most én a Dance Dance Danseur (MAPPA balettos sorozata) openingjére függtem rá, egyrészt, mert imádnivalóan fülbemászó és vidám (az 1:00 utáni szakasz különösen jól koronázza az addigi dallamívet, és nagyon szépen működik a kölykök táncával <33), másrészt, amúgy is szeretem YUKI zenéit, így nagy öröm, hogy a 3gatsu óta végre ismét hozott egy openinget.^^
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ahogy az egyik komment írta valahol: "illegális, hogy egy zsokés fangirlanimének ilyen jó openingje legyen". És mégis... :D (Ja igen, a cím: Gunjou no Fanfare)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Bastard OP, avagy "a tökéletesség", csak aztán a sorozat is ilyen legyen végig. :D
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Koukyuu no Karasu opening. :3
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A Vinland Saga S2 openingje mesterkurzus.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Junchi írta: 2023.02.12. 19:49 A Vinland Saga S2 openingje mesterkurzus.
Nagyon jó, de valahogy endingnek jobban el tudnám képzelni, mint openingnek.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Jigokuraku opening (a dal teljes verziója) :3

Skip to Loafer opening ::jsmile::
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Ohh, jó ez a jigokurakus, thx!^^ Azt viszont most sajnálom, hogy a Vinlandét félidőnél váltották.

A szezonból nekem eddig a Tengoku opja a nyerő.<33 Már abból a kevésből, amit nézek. xdd
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Azért a Texhnolyze OP-jánál nagyon kevés jobb nyitány van. Ha már az anime (másodjára is) csalódás, legalább az OP király.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: scineram »

A szezon legpszichedelikusabb openingje egyértelműen a Magical Desutroyers. Túltesz a Mennyen és Poklon is simán. Egy másik klasszikust is eszembe juttatott, az Idaten openingjét tavaly előttről. És persze a Dicsőséges Pillanat emelkedik még ki, mint személyes kedvenc.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Twitteremen már rajongtam, de ha már ajánlottam itt is a Biaorent, akkor itt a menő és hangulatos openingje, és a látványban már nem remekelő, de zenében hatásos endingje (amiben Isk kiszúrta, hogy magyarok is közreműködnek a sorozat zenéjében XDD).
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

A Link Click második évada jóvoltából itt egy másik menő és hangulatos opening a nyári szezonból. :D

Szerk.: ha valaki kíváncsi rá, hogyan hangzik ez az opening visszafelé lejátszva, itt meghallgathatja. :D
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Szokásos OP-ED függésem ebben a szezonban tovább hatványozódott xddd: (a már említett Biaoren és Link Click -aminek btw az endingje sem rossz- mellett) imádom az új Kenshin rapes-pörgős OP-ED párosát is, de a Watashi no Shiawase no Kekkon szépséges endje is fülbemászó, a lökött Zom100 openinggel együtt. :vigyor:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: scineram »

Még mielőtt beindulna az őszi szezon gyorsan megemlékezek a teljesen váratlan dupla GoHands kinóról. Mégis csak volt értelme nem csődbe menni.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: scineram »

Szóval kinek hogy tetszik az új Yuasa Masaaki opening? Láthatóan, de visszafogottan viseli a kézjegyeit. Szerintem illik a sóhoz, úgyhogy bejön.
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

El vagyunk kényeztetve jobbnál jobb openingekkel a szezonban. :D A Spy x Family igen kellemes nyitánya mellett elég erősre sikerült (már megint) a Jujutsu Kaisen aktuális openingje is, de nem szabad megfeledkezni a Sousou no Frierenről sem, a mezőnyhöz pedig tegnap csatlakozott végre a Kusuriya no Hitorigoto is. :3
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Miután tegnap szólt nekem Junchi és Rui, hogy eljött az idő, a Youtube is megérezte, hogy mit kell tennie és elkezdte az összes új Shingeki zenét beajánlani, köztük a:

Shingeki no Kyojin: The FINAAAAAAL (really, realllly!) Season OP-ot is.

Ha ez egy most induló anime első szezonjának az openingje lenne, valószínűleg húznám némileg a számat, mondván, hogy: "Nem lenne ez rossz, csak kár, hogy 5 másodpercenként ritmust és stílust vált, így nekem eléggé szét van esve... :? ", na de itt pont ez volt a lényeg: hogy a komplett Shingeki zenei paletta előtt tisztelegve gyerekdalocskán át rockos zúzásig mindent belerakjanak, stílusos kis csomagként átadva a fanoknak az elmúlt 10 évet, miközben a Guren no Yumiya marad a cucc "fő témája". (Ami szerencsére van annyira jó szám, hogy még így a "második remakelése" alkalmával sem vált unalmassá. Mert ugye egy remake-et már kapott egy korábbi szezonban. Ja, várjunk csak, a Junior High OP-ja is ez volt, akkor a mostani már a harmadik remake. XD) Lehetett volna egy tök original openinget csinálni a végére? Persze, de szerintem jobb volt ez így, mégis csak Revo számaival érzi az ember a "valódi Shingeki-feelinget", szóval én örülök, hogy az utolsó OP-ra még visszahívták és így zeneileg is "körbeért a történet". :)

Btw, ha valakit érdekel a teljesen "első benyomás" jellegű, totálisan kritikátlan fanboy-nyáladzással átitatott rövid reakcióm, amit barátomnak postoltam rögtön az OP megtekintése után, annak spoilerben itt hagyom, röhögjetek ti is. :lol: (De vigyázat, mert tényleg van benne spoiler történeti szempontból is!)
SPOILER
"ÉS IGEN! XDDD LINKED HORIZON! MINDEN OPENING EGYBEN!!! AZ ELEJÉN Ő HARCOL A COLOSSAL TITAN ELLEN, A VÉGÉN ELLENE HARCOL MINDENKI! FŐGONOSZ LETT A FŐSZEREPLŐ! FINAL-FINAL-FINAL SEASON!!! 1000/1000!!!! XDDDDDDDDD"
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Most végeztem az animével, és az openingje nagyon megfogott. Olyan kis nyugis.

https://www.youtube.com/watch?v=yu6_Zcraz-U
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Válasz küldése