Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Egy jó review:
http://www.animenewsnetwork.com/reviews ... php?id=514

Csak két megjegyzés: egyrészt a CG akkoriban nagyon nagy szám volt, de mai szemmel már néhol eléggé béna, mondjuk ez engem kivételesen egyáltalán nem zavart; másrészt pedig amit a zenéről ír, az baromság. A Blue Sub 6-nak van az egyik legjobb zenéje, amit valaha hallottam, az pedig kifejezetten jól áll neki, hogy nem olyan sztereotipikus nagyzenekaros zenéje van, hanem igazi, vérbeli jazz.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Battle Angel Alita! Kicsit kiakadtam amikor Yugo-t végre "feltámasztotta" a doki erre.... széttrancsírozza a fémgyűrű :shock:
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Pal-chan:szerintem is AIR :-))
Bár ha jobban belegondolunk nem is volt annyira szomorú a vége-bár én sírtam rajta- inkább elgondolkodtató.. mert ugye ki volt az a 2 gyerek a végén?
De sztem így volt jó :-)
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

en meg csak most nezem az Air-t de sztem elegge megrazo lesz...mar most latni az elejen... :cry:
spk001
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.01.17. 18:15

Hozzászólás Szerző: spk001 »

blue sub 6. - egyet értek.

Blame! DVD - azért volt "megrázó" mert értelme, úgy,nem sok volt, de közben össze-vissza és éléggé..."dúrva" számomra abban a formában...
no meg a def. cuccok.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

IloveRenji írta:en meg csak most nezem az Air-t de sztem elegge megrazo lesz...mar most latni az elejen... :cry:
Hát én az elején nem láttam ki belőle drámát, úgy tűnt az egész város dilis, Yukitot kivéve. :roll: Minagi és Michiru története volt az első, amit megkönnyeztem.
Misu írta:mert ugye ki volt az a 2 gyerek a végén?
'Csak' a logóban szerepelnek minden rész elején, persze én nem gondoltam hogy jelentésük is lesz később. :wwall:
Más: most néztem végig Chrno Crusade-ot és az utolsó rész felétől potyogtak a könnyeim. :cry:
Spoiler írta:Nagyon szívbemarkoló volt ahogy Rosette sírt Chrno karjaiban, hogy csak még egy kicsit éljen, nem akar meghalni. Olyan emberien ábrázolták ezáltal, nem pedig a bátran eltávozó hőst testesítette meg.
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Hát egyszer-párszor-soxor már írtam hogy a Chrno Crusade viszi a prímet, de most van egy másik anime is ami megrázó számomra. Igaz, hogy teljesen más értelemben az, és mind a két évadot végig kell nézni hozzá, de nálam beállta sorba a Mahoromatic című anime is. Nem mondom hogy sírtam rajta, úgy gondolom hogy ez nem az Air avagy a CC megzokogtató dramatikája, hanem egyszerűen csak megrázóan szomorú. Számomra. Szubjektivitás rulez.. :wink:
Kép
Avatar
romero83
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.01.01. 20:45
Tartózkodási hely: Nagykőrös
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: romero83 »

Nekem Kenshin OVA 1, 2.
Eléggé lelombozta a hangulatomat...
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

romero83 írta:Nekem Kenshin OVA 1, 2.
Eléggé lelombozta a hangulatomat...
Hát a második nekem is, csak éppen szerintem nem azzal, amivel a készítők szerették volna.... -__- (Az első OVÁt sem szeretem, de a második, az egy sértés nemcsak Kenshinre és Kaorura, de úgy általában az egész Kenshin sztorira nézve.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
romero83
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.01.01. 20:45
Tartózkodási hely: Nagykőrös
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: romero83 »

Nemtom... én csak néztem... nekem nem tűnt rossznak...
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ha ezeken kívül nem ismered a Kenshint, akkor talán "nem rossz" (bár úgy is rettenetes melodráma, és nem a jó értelemben). De a második OVA fogott mindent, amiről a manga/sorozat és a szereplők valaha is szóltak, és kidobta őket a francba azért, hogy egy tocsogós angstfestet csináljon, amiben a főszereplők még csak nem is hasonlítanak önmagukra. (Még Enishi is halvány az eredeti önmagához képest... nem ilyen bánásmódot érdemelt. Pedig az OVA egyetlen jó része az ő és Kaoru kapcsolata volt, amibe a manga annyira nem ment bele.)

Általában semmi bajom az adaptációkkal addig, amíg VALAMI köze van az eredetihez mondanivalóban vagy hangulatban. De a második Kenshin OVA olyan, mint valami rossz fanfic. -__-
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
romero83
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.01.01. 20:45
Tartózkodási hely: Nagykőrös
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: romero83 »

Értem...
Most te is lelomboztad a kedvemet... :(
(Kiderült amit eddig szupernek tartottam, egy rakás ****)
Kép
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Én a Reminessence OVA-t láttam de nekem nagyon tetszett. A film már nem annyira, a tv sorozat pedig nekem kicsit bugyuta volt. De ez csak az én véleményem :lol:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Pff... a sorozat 28-62. része szerintem nem kifejezetten bugyuta. Az első részekből a fillerek (amikből elég sok van) tényleg eléggé gázak időnként, de maga a Kiotó-sztori nagyon jól meg lett csinálva. A Reminiscence OVA még elmegy, de hangulatában az is egy nagy angstfest, aminek semmi köze nincs a Kenshin mondanivalójához vagy hangulatához, a főszereplők meg végig OOC-k és teljesen élettelenek. (Ez annak a tökéletes példája, hogy valami nem attól lesz deep meg mature, hogy nincs benne semmi humor vagy könnyedség, hanem tele van tömve angsttel és melodrámával... attól csak angsty melodráma lesz.)

Egyébként pedig manga ownz all. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

A Reminessence nekem akkor is nagyon tetszett mindegy hogy melodráma-e vagy sem :roll:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ízlések és pofonok... :roll: Nekem ez a fajta melodráma már sok (ráadásul a Kenshin alaphangulatához sem kifejezetten illik, a mangában az egész sokkal életszerűbb és emberibb).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Legmegrázobb end az a Cowboy Bebop volt.
Kép
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Kicsit én is meglepődtem rajta. Szegény Spike ::jtears::
Avatar
>Acosh<
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2005.09.28. 09:32
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: >Acosh< »

Az INTERSTELLA 5555-t látta valaki?
Én azon hatódok+ ::bawl::
^__^
Avatar
doser
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2005.12.06. 13:35

Hozzászólás Szerző: doser »

Számomra a Chrno Crusade eddig mindent ütött ilyen szempontból. Nagyon szép.
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

>Acosh< írta:Az INTERSTELLA 5555-t látta valaki?
Én azon hatódok+ ::bawl::
láttam ::bawl:: az aztán szomorúúúúú volt ;_; nálam az ai no kusabi tartja az első helyezetet.... a második a cowboy bebop... a többiiiii+ részlet kérdése
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Tegnap a Grave of the Fireflies-on hisztiztem nagyot... Még jó, hogy a szobatársamat nem ébresztettem fel vele... Hát, mikor Setsuko "rizsgolyókkal" kínálta a bátyját nálam toltál eltörött a mécses
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Habár nem befejezés, de nálam hatott a RahXephon 19. része. Szép volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Midoo 2006.02.01. 11:15-kor.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Ujra visszatértem, ha még vannak itt a régiekből. Asszem több mint 1 év volt. Bocsi, de elfoglalt voltam, meg vagyok most is, de most már jár fórumra újra. Na ennyi visszatérési beszéd után, számomra az Air volt a legmegrázóbb. A helyzet az, hogy eléggé érthetetlen is a vége neki, és hogy őszinte legyek, nem ennyire borús befejezésre számítottam. Az egész anime hangulata nagyon borús volt végig, és leglalább egy kicsit hapybb befejezésre számítottam. Aki kíváncsi rá, nézze meg, ezeknek ellenére ajánlom az animot.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Saikano most nálam a győztes ezen a téren. Szipp...

Grave: na abból már egy amv-t sem bírok megnézni.. tipikusan az az anime, amit jó sok évig nem szeretnék látni. Az egyik kedvenc filmem amúgy.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Válasz küldése