Elfen Lied (Flame-mentes övezet)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Sztem gaz lenne egy folytatas..plane h Japanban bukas volt, es telleg igenis le van zarva Lucy sztorija, nem kell ezt az egeszet tovabb nyuzni, o volt a foszereplo, megcsinalt mindent amit akart, "megbekelt a sorsaval"..
Az meg ha csinalnak egy ujat hasonlo "lenyekkel", az nekem vhogy nem szokott bejonni (Mai-Hime/Otome), es azt nagyon el is lehet rontani..
Hopp szia kislány! Hát te hogy kerültél ide? Nahát mi az ott a fejeden? De ari, megfogha--------*--------- :ossick:
Ez poen :D
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Hmm hát pl a Square féle Final Fantasy cég akkora bukfenc volt világszerte, hogy majdnem meg is szünt a cég,de látod azóta még is lett egy Advent Children is /habár a kettőnek azon kívűl hogy mindkettő Final Fantasy semmi köze egymáshoz/ meg a másik, hogy én ugyanezt hallottam a Trigun-ról, hogy japánban nemigen kultizálták, de mindenhol máshol nagy népszerűségnek örvend. Mondjuk azt tekinthetjük lezárt-nak de az Elfen Lied-et annyira nem..
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Egyszó mint száz. Lezárt is, nem is. Folytatás csak akkor legyen, ha attól mindenkinek leesik az álla és nem lehet letenni. Ha ilyet nem tudnak akkor meg hagyják. :-P
Kép
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Szerintem az El "első" évadjától se esett le mindenkinek az álla,szal'... :-P Elképzelni eltudnék egy esetleges folytatást,de szerintem elég valószínű,hogy nem lenne jó. Szerintem így a jó,ahogy van,békén kell hagyni. :)
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Nojika írta:Szerintem az El "első" évadjától se esett le mindenkinek az álla,szal'... :-P Elképzelni eltudnék egy esetleges folytatást,de szerintem elég valószínű,hogy nem lenne jó. Szerintem így a jó,ahogy van,békén kell hagyni. :)
Hát nekem sztem leesett... de azért össze tudtam szedni. :-P Nagyon sok olyan dolgot találtam benne ami megtetszett. Bár legjobban a rendezés tetszett, az első rész után sokáíg csak ültem és nem tértem magamhoz. A karakter tervező és a rendező nagyon egyedi hangulatos világot teremtettek, ezzel szinte tökéletesen elfedve a történet furcsaságit.
Bár megvallom, sokat gonolkoztam a történetet ért kritikákon, és nem értek velük egyet. Ha figyelmesen végígköveti az ember az egész sztorit mindennek megvan a maga oka, és nem sok olyan van benne ami valószínűtlen.
Az egyetlen ami furának tűnhet, hogy egy kisgyerek miért kezdene 10 évesen mészárolni. Pedíg ez is tökéletesen látszódik, a sok lelki sérülés, a paranoia szép lassan gyűlt és gyűlt. Majd egyszer elpattant valami, így bizonyos tekintetben skizofrének tekinthető már kisgyerekként is Lucy. Egy gyerek is megőrülhet ha "elég" sokk éri.
Kép
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Szerintem teljesen oké ez az Elfen Lied, és ha azt nézzük,itt meg mertek csinálni olyan dolgokat a készítők, amit más anime készítők nem igen mernek-akarnak megcsinálni. Pl olyan szereplők hullanak el, akik más anime-ban tuti életben maradnának. Pl a vonaton Kouta huga.. huhh na az azért durva volt. Más anime-ban ilyet nem mernek mutatni. A zenéi is teljesen okésak. Ja közben beugrott hogy esetleg miért is folytathatnák.. van az a jelenet amikor az öreg igazgató leszedi a parókáját, na elötte van az hogy a tudós csaj kitépi Kouta fényképét abból a könyvből és zsebre vágja.. tehát nyílván valami céllal.. és ugyanitt mond valami olyasmit az igazgató, hogy minek sietni, hiszen még csak most kezdődik.. továbbra is tartom az álláspontom hogy lesz folyt :)
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Doom írta: (...) Ja közben beugrott hogy esetleg miért is folytathatnák.. van az a jelenet amikor az öreg igazgató leszedi a parókáját, na elötte van az hogy a tudós csaj kitépi Kouta fényképét abból a könyvből és zsebre vágja.. tehát nyílván valami céllal.. és ugyanitt mond valami olyasmit az igazgató, hogy minek sietni, hiszen még csak most kezdődik.. továbbra is tartom az álláspontom hogy lesz folyt :)
Hát ha bukás volt japánban akkor nagyon nagy mázli kell ahoz, hogy legyen. Valószínűleg úgy tervezhették. Hmmm bár szerintem japánban is csak azért lehetett bukta, merthát ugye főműsoridőben nem nagyon lehet vetíteni, és még így is elégg megosztja a nézőket. A fele nagyon szereti, a fele nagyon nem. Általában pedíg az ordít hangosabban akinek nem tetszik... :-P
Nekem nagyon tetszett az anime és mindeképpen szívesen megnéznék egy második szériát, akármennyire is lezártnak tűnik a történet. Jó animéből egy szezon sosem elég!!! :hee:
Kép
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Doom írta: Pl a vonaton Kouta huga.. huhh na az azért durva volt.
Na ez volt az a jelenet ami még engem is lesokkolt.
Ez ténleg durva föleg utánna a Kouta arckifejezése és reakciója.
Ez a jelenet odatett egy lapáttal a drámai hangulathoz.

Mikor elösször néztem végig az EL-t még anno 1 éve akkor az elsö gondolatom az volt hogy ennek tuti kell legyen folytatása.
Az egyik kedvenc animém nekem is.
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Chidori írta:Hmmm bár szerintem japánban is csak azért lehetett bukta, merthát ugye főműsoridőben nem nagyon lehet vetíteni, és még így is elégg megosztja a nézőket.
Hát dunno, a Berserk is éjjel fél kettőkor ment Japánban, mégse lett bukta. A bukás oka valószíműleg az, hogy a japánok már jó sok animét láttak, és van összehasonlítási alapjuk, szóval nem csoda, hogy lepontozták ezt a nehezen minősíthető produkciót...
chidori írta:Általában pedig az ordít hangosabban akinek nem tetszik...

Ezzel azért vitatkoznék...
Doom írta:itt meg mertek csinálni olyan dolgokat a készítők, amit más anime készítők nem igen mernek-akarnak megcsinálni. Pl olyan szereplők hullanak el, akik más anime-ban tuti életben maradnának. Pl a vonaton Kouta huga...

Ismét csak a Berserkre tudok hivatkozni... Pl. amikor Griffith minden társát odaveti a démonoknak, vagy Gatts megöli Adonist, egy ártatlan kisgyereket, hogy ne legyen szemtanúja a gyilkosságnak, vérben és kegyetlenségben is simán üt egy olyan részt, mint amikor egy alapból ellenszenves szereplőt írnak ki a történetből. Vagy a Now and then, here and there-ből is lehetve sorolni jeleneteket, esetleg a Saikanóból (és én még csak nem is láttam túl sok háborús animét).

Francba, már megint gonosz voltam ^^. Mindegy, ezeket csak úgy megjegyzésként írtam, nyugodtan mehet tovább az eszmecsere, ne fussuk le újra a felesleges köröket ^_^. Véleményemet továbbra is fenntartom: átlag sablon anime alja megvalósítással, a körülötte kialakult hype pedig imho nevetséges.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Surci írta:Francba, már megint gonosz voltam ^^. Mindegy, ezeket csak úgy megjegyzésként írtam, nyugodtan mehet tovább az eszmecsere, ne fussuk le újra a felesleges köröket ^_^. Véleményemet továbbra is fenntartom: átlag sablon anime alja megvalósítással, a körülötte kialakult hype pedig imho nevetséges.
Nem voltál gonosz, csak egyszerűen a másik 50%ba tartozol. De nevetségesnek nevezni azt, hogy egyeseknek nagyon tetszik, nos ez bunkóság...
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Khm... én a körülötte kialakult HYPE-ot tartom nevetségesnek + az ilyen-olyan mélylélektani elemzéseket a nemlétező tartalomról, nem pedig az embereket, akiknek tetszik (és akiket nem is ismerek) ^^.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

...regényeknél is az az igazán jó amelyik beindítja az ember fantáziáját és hozzátesz fejben dolgokat, amelyeken gondolkodik. Ez az anime lehetőséget ad arra, hogy többet gondolhassunk róla. Ez az anime annyira mély, mint amennyire jó az ember képzelőereje. Vannak animék amik enélkül is jók, de ennél pont ez a lényeg.
Így szerintem nem elítélendő, hogy milyen mély lélektani elemzéseket hoznak ki egyesek belőle, sőt...
Kép
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Teljesen egyetértek Chidori-val. :)
Megfogalmazta a lényeget ::sugoi::
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Én csak a magam véleményét tudom írni, engem pedig az EL se meg nem hatott, se gondolkodásra nem késztetett, sőt. A közepétől kezdve meg tudtam mondani, mi lesz a vége. Érdekes karaktereket, jellemeket nem találtam benne, szereplőkkel együttérezni nem tudtam, a brutalitás szükségtelen vot + gáz fanservice.

De ha ti szeretitek, szeressétek, mindenkinek szíve joga. Véleményem marad.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Mégha nem is feszegeti a pszichológia legnagyobb mélységeit, akkor sem szabad átsiklani egysmás felett.
A sok lelki sérülés, a paranoia szép lassan gyűlt és gyűlt. Majd egyszer elpattant valami, így bizonyos tekintetben skizofrének tekinthető már kisgyerekként is Lucy.
Chidorinak teljesen igaza van, amikor erre hivatkozik, mivel én is voltam már olyan helyzetben, hogy legszívesebben ágyútölteléknek használtam volna pár embert, hasonló okoból, mint Lucy. Lucy esetében ez azért(is) vált valósággá, mert ő egy diclonius volt, adott volt a lehetőség a visszavágásra. És, ha visszagondoltok, azért ölt először, mert ugyanazok, akik őt kínozták, megölték az egyetlen barátját, egy kiskutyát. Teljesen megértem, hogy akkor valami elpattant benne. Tovább súlyosbította a helyzetet, hogy Lucy a történtek után egyenlőségjelet tett a kegyetlenség, és az emberek közé, ezért nem okozott neki lelkiismeretfurdalást a gyilkolás. Kouta jelentette volna számára a kiutat, de egy félreértés miatt Lucy azt hitte, elárulták, és folytatta, amit elkezdett.
Amikor legközelebb találkoztak, Kouta még csak nem is sejtette, mi vár rá, és mégis, a végén nem akarta, hogy Lucy elmenjen. Úgyhogy tényleg elgondolkodtató ami történik benne.
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Nekem totál bejött az Elfen Lied, pedig már láttam egy jó pár anime-ot. Ami Berserk-et illeti, ok. Én még a Sword of the Berserk? Gatsu Rage-et is végig nyomtam, na ott aztán fröcsög a paradicsom szósz.. de akkor is. A szereplők meg szerintem egyrészről aranyosak/másrészről kegyetlenek. Legjobb példa erre Nyu/Lucy :) ja amúgy én a Trigun-ról is azt halottam hogy nem jött be a japánoknak.. vagy ezt már írtam? Mindegy, mert japánon kívül is van élet, úgyhogy gyártsák csak szépen :)
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

De ott elsősorban az a lényeg,hogy az ottani embereket elégítsék ki megfelelően.
(Szerintem legalábbis jobban megéri nekik.)
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Chidori írta:Ez az anime lehetőséget ad arra, hogy többet gondolhassunk róla. Ez az anime annyira mély, mint amennyire jó az ember képzelőereje. Vannak animék amik enélkül is jók, de ennél pont ez a lényeg.
Így szerintem nem elítélendő, hogy milyen mély lélektani elemzéseket hoznak ki egyesek belőle, sőt...
LOL
Már megbocsáss, de ennyi erővel bármelyik anime olyan mély amilyen mély az ember képzelőereje.
Akkor most ha nekem baromi mély a képzelőerőm, akkor rettenetes igazságokat tudok találni a Damekko Doubutsuban vagy az Azumanga Daioh-ban is? :-P
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Ha valaki csak a brutalitást látja az Elfen Lied-ban, akkor még nem érett meg a dologra :) szerintem olyan szinten azért elgondolkodtató az EL, hogy milyen sok szemétség van a világban.. ott van pl az árva kiscsaj (sorry, nem akar most beugrani a neve) amit tett vele a nevelőapja... vagy hogy az emberek semmibe vették és egy kutya volt az egyetlen barátja.. vagy a reakciók amikor esznek! amikor sírva fakad hogy milyen finom az étel a többiek meg csak bámulnak, mert nekik ez ugye már megszokott. Tetszett még Lucy keserűsége is. Hihetetlenül sokat szenved szegény, nem elég hogy a külvilág is elég szemét vele, de még a benne lappangó ölési vágyat el kell nyomnia (ami persze nem mindig jön össze) Amikor mondja Kurama-nak, hogy Téged nem öllek meg. De mindent elveszek ami számodra fontos. /bocs ha nem szószerint/
Meg jól forgatták a lapokat a készítők.. már pont amikor kezdene az ember "transzba-depibe" esni, gyorsan bedobnak valami hepi jelenetet. A "Nyu"-n én például mindig elvigyorodtam :) szóval itt senki nem azt mondja hogy egy mérföldkő az anime-k történelmében, de kétség kivűl szórakoztató. A brutalitás meg végül is egy ábrázolás. Ha azt nézzük pl Inuyasha is darabokra szokta tépni az ellenséget mindegy hogy a karmokkal vagy a kardal. Csak ott ugye amolyan agyagfigura módjára esnek darabokra, vagy nagy fényeffektek közepette. Az Elfen Lied-ben ezt nem így csinálták. Egy kicsit talán fel is rázza az embert..
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Zsan írta: ...ennyi erővel bármelyik anime olyan mély amilyen mély az ember képzelőereje.
Akkor most ha nekem baromi mély a képzelőerőm, akkor rettenetes igazságokat tudok találni a Damekko Doubutsuban vagy az Azumanga Daioh-ban is? :-P
:goodpost:

Nekem mond az EL valamit, habár az nem egtrengető újdonság, nem egy OMG nagy felfedezés a világértelméről. Egy egyszerű kis mondanivaló, h "Szörnyek" nem léteznek, csak az emberek viselkedése hozza létre egyesekben.

A másik dolog ami miatt szerettem ezt az animét, bár lehet h hülyén hangzik, de az h borzongtam alatta. EGyszerűen hatással volt rám. Néha egy kicsit a gyomromat fogtam, néha a fejemet, és néha féltem.

Számomra az EL ezért emelkedett ki, mert nekem tudott adni egy érzést, amit más Animék nem tudtak adni...

De hogy MÉLY volna, meg nagyon nagy Gondolatokat ébresztene... nos ezt nagyon kétlem...
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Doom írta:Ha valaki csak a brutalitást látja az Elfen Lied-ban, akkor még nem érett meg a dologra
Ahahaha.... eh. Mint már elmondtam párszor, nem mindenkinek az a baja a brutalitással, hogy "OMG az én szegény érzékeny lelkem". Van, akinek az, hogy észreveszi, mi van az öncélú brutalitás mögött... vagyis, mi nincs. Szvsz inkább ahhoz kell érettség, hogy ezt észrevegye vki, és ne ragadjon le ott, hogy "hú, ez HAAARDCOOOORE". (vki találjon már ebből egy wavot nekem T_T)
Doom írta:szerintem olyan szinten azért elgondolkodtató az EL, hogy milyen sok szemétség van a világban..
Egy másik fórumon írtam, de ide is illik: aki szerint az "emberi szenvedésnek" értelmes és komolyan vehető érzékeltetése az, hogy pucér lolik premier plánban cafatokra tépik egymást és másokat, azzal nagyon nem vagyok egy hullámhosszon. Aki egy ennyire hatásvadász dologtól kezd el ilyesmin gondolkodni, akinek ez nyitja fel a szemét, akit ez "ráz fel", az... jó, nem akarok szemét lenni, de az jobban teszi, ha elkezd mondjuk nyitott szemmel járni a világban, olvasni, stb...

(Btw, ha lenne időm, írnék filozófiai mélyelemzést a Damekko doubutsuról, tökjó ötlet. xD De addig is, ajánlom mindenkinek ezt a kiváló verselemzést.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Doom írta:Ha valaki csak a brutalitást látja az Elfen Lied-ban, akkor még nem érett meg a dologra :)
Ugye ezt te sem gondolod komolyan? ;)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Én guro-t is látok benne :tard:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

De addig is, ajánlom mindenkinek ezt a kiváló verselemzést
Ha nem poen lenne, akkor a magyartanarom is irhatta volna..o is kepes volt ilyen szinten belelatni a dolgokba :weh: (amugy meg nagyon jooo :D )
Ha valaki csak a brutalitást látja az Elfen Lied-ban, akkor még nem érett meg a dologra
Ez az anime annyira mély, mint amennyire jó az ember képzelőereje
Ezt meg ne csinaljuk mar telleg..en szeretem az ELt, de telleg nincsen ilyen mely tartalma, es igen vannak benne konfliktusok, es vannak benne olyan jelenetek ahol az ember nyiltan latja a kegyetlenseget, de nem kene azert ilyen melysegig belemagyarazni mindenfelet..meg leidiotazni azt aki nem lat benne semmit..
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

Zsan írta:
Chidori írta:Ez az anime lehetőséget ad arra, hogy többet gondolhassunk róla. Ez az anime annyira mély, mint amennyire jó az ember képzelőereje. Vannak animék amik enélkül is jók, de ennél pont ez a lényeg.
Így szerintem nem elítélendő, hogy milyen mély lélektani elemzéseket hoznak ki egyesek belőle, sőt...
LOL
Már megbocsáss, de ennyi erővel bármelyik anime olyan mély amilyen mély az ember képzelőereje.
Akkor most ha nekem baromi mély a képzelőerőm, akkor rettenetes igazságokat tudok találni a Damekko Doubutsuban vagy az Azumanga Daioh-ban is? :-P
A lehetőségek nem egészen... minden anime más keretek közé szabja a fantáziád. Csak, hogy végleteket említsek: Kinek jutna eszébe jellemelemzésbe kezdeni egy Dragon Ball egy Pokemon után? Persze azokról is lehet, de valahogy nem jut az ember eszébe, mert nem érez rá késztetést. Nem azt mondom, hogy ez az egyetlen ilyen, de ilyen szempontból kiemelkedő.
Kép
Válasz küldése