Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Én reménykedem, hogy a hasáraütős dolog elmúlik vagy megmagyarázódik, az öregasszony, meg lehet hogy halk és idétlen, mert öregasszony... XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Engem zavart, hogy gyak. semmi nyomozás sem volt, csak a csaj a hasára ütött, és már is tudta ki a tettes. Plusz nem értem, hogy ha az öregasszony életben volt, akkor mért nem válaszolt, amikor kopogtak az ajtaján. :weh:
Akkor ezt hanyagolom inkább. Ellenben a Freezing... Első rész után nézős. :vigyor:
Azt hiszem, megvan az idei évre a kedvenc "omg wtf is this sh.." animém. :thumb:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Star Driver 14

Az új OP/ED páros szerintem igen királyra sikerült, és szerencsére úgy néz ki, hogy innentől a sztori is komolyodni kezd. :)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1541
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

A Freezing készítői tudják, hogy kell kezdeni egy sorozatot. Egy fanservice anime már megvan télre.

A Gosick hangulatilag érdekes. És én is azonnal tudtam a kiscsajjal együtt, ki a tettes. Elég nyilvánvaló volt.

A Star Driver szerintem is egyre érdekesebb lesz, mostmár egy ideje történnek is dolgok.

A Bakumanon röhögtem egy jót, mikor a szerkesztő kikérte tőlük, szerintük a Bleach meg Naruto szintjén állnak-e.

Végül ami meglepett az indulók közül, az a Puella Magi Madoka Magica. Mágikus lányhoz képest elég darok hangulatú lett az első rész. És ggnek is igaza volt, tényleg megtámadta őket a Zetsubo Sensei opening. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:A Freezing készítői tudják, hogy kell kezdeni egy sorozatot. Egy fanservice anime már megvan télre.
Ja, azon mondjuk néztem, hogy nem csak az ilyen cuccokban idegesítő fénycsíkok, köd, stb. maradtak el, de még a melleket is be merték vállalni premier plánban. (Általában ugye valami haj, vagy ruha azért minimum a bimbójukat takarni szokta. XD) Ilyet utoljára csak a Motto To-Love-Ru-ban láttam, és még annál is csak az uncensored adásban. :) Mondjuk ez még kevés ahhoz, hogy rendszeresen nézzem, de ha majd olyan postok születnek, hogy a történeti/hangulati része is rendben van, akkor lehet belekezdek. :)
scineram írta:A Bakumanon röhögtem egy jót, mikor a szerkesztő kikérte tőlük, szerintük a Bleach meg Naruto szintjén állnak-e.
LOL. XD Jó, hogy van némi önkritikájuk, tekintve, hogy mindhárom manga a Jumpban fut. XD Még több ilyen poén, és ezt is elkezdem! XD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ayla írta:Én reménykedem, hogy a hasáraütős dolog elmúlik vagy megmagyarázódik, az öregasszony, meg lehet hogy halk és idétlen, mert öregasszony... XD
Amik kimondta a nyuszik halálos ítéletét, akkor egész hangos volt. ::^_^::

Star Driver: Hohó, végre van valamiféle plot kialakulóban! :D Wako piszkos fantáziáján meg szanaszéjjel röhögtem magamat! XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Star Driver: Hohó, végre van valamiféle plot kialakulóban! :D Wako piszkos fantáziáján meg szanaszéjjel röhögtem magamat! XD
Igen, szerencsére úgy néz ki, nem hiába reménykedtem, hogy a második felére komolyodik valamit a sorozat, meg a plot is előkerül. XD Wako képzelgésein meg én is rendszeresen borulok. XD (Bár ahogy az endingben nézett egymásra a két srác, lehet nem alaptalanul fantáziál ilyeneket... XDDDDDD) Apropó, az openingben csak én röhögtem baromi jót annál a jelenetnél, amikor Takuto megfricskázza az orrát, és a kamera belemegy a szemébe, ami csillagokat hány? XDDDDDDDDD Ez így egyszerre ütött. XDD Spoiler: Amúgy meg alig várom azt a többszáz méter magas fekete mechát, ami az OP-ban van, vajon az lesz a főboss? XD És vajon mennyi shining power kell hozzá, hogy Takuto lenyomja? XD Az a "vörös portál az égen" jelenet meg remélem arra utal, hogy Glitteringéknek csak sikerül áthozni Cybody-kat a mi világunkba is, kissé már uncsi, hogy mindig csak az "LSD-s űrben" harcolnak. XD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Kore wa Zombie desu ka

besírtam XD :wwall:

A főhős a Higurashi főhőse. A főhősnő szintén, Rena a Higurashiból csak mahou-shoujo verzióban. A főhősnő személyisége egyenlőre még Renás is. A főhősé nem. Az a pure fun. XD

Nekem nagyon bejött, vérengzős morbid humoros hétköznapi animécske ^^ Jól kikapcsol :D

btw, másnak is feltűnt hogy ugyanazokat az animéket csinálják csak másképp?

vérengzős zombies izé most vígjáték verzzióban
incest, most még powerfulabb verzióban

népszerű karaktereket designolnak át, pl Shinkuból lett Gosick főhősnő, Higurashi castból mahou shoujo crossdresser

satöbbi....
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Apropó, az openingben csak én röhögtem baromi jót annál a jelenetnél, amikor Takuto megfricskázza az orrát, és a kamera belemegy a szemébe, ami csillagokat hány? XDDDDDDDDD Ez így egyszerre ütött. XDD
Az a pillanat tényleg nagyon LOL, mondjuk Takuto pozőr megmozdulásai szinte mind azok! XD

Annak meg én is örülnék, ha a harcok átkerülnének a valós térbe, úgy egy kicsit nagyobb tétje lenne a dolognak.
Ayla írta:btw, másnak is feltűnt hogy ugyanazokat az animéket csinálják csak másképp?
Hát ha egyszer az otakuk/fujoshik rákattantak egy karaktertípusra vagy alapszitura, akkor ki kell szolgálni őket, nem igaz? :wink:
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Péter »

vérengzős zombies izé most vígjáték verzióban -> Nyilván már a vámpír téma kifulladt, így most kell valami új. Remélem egyszer majd ebből is lesz valami értelmesebb anime. Más téma, de a Japók az első 3 Resivel bebizonyították, hogy tudnak ők ha akarnak, igaz a 4-5el meg azt, mi van amikor elkezdik erőltetni.

"másnak is feltűnt hogy ugyanazokat az animéket csinálják csak másképp?" -> Sajnos már jó ideje, 4-5 éve kerülget ez az érzés. Persze az is lehet, hogy csak fáradt és cinikus vagyok. =)

Apropó, hogy érdemben is hozzászóljak a témához, Junchi koma sikeresen meggyőzött róla, hogy még véletlenül se erőltessem a Beelzebub-ot. =)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ja, szokták is mondani, hogy "zombie is the new moe"
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Level E
Eddig pont olyan, mint amire számítottam. Az E.T.-s poén ütött! XD Az UFO srác igazi alakja meg... :shock: Sose dőlj be egy szépfiúnak! XDD

Fractale
Tiszta Ghibli hangulata volt az első résznek, a női főhős belépőjéről rögtön a Nausicaa ugrott be, az üldözői meg mintha a Laputa légi kalózaival álltak volna rokonságban. :vigyor:
A világot elnézve szerintem itt egy virtuális valósággal lesz dolgunk.

Hourou Musuko
Érdekesnek tűnik, csak az in medias res jellegű kezdés miatt gőzöm sincs, hogy ki kibe szerelmes, és kinek milyen komplexusai vannak. Állítólag egy elegáns mozdulattal átugrották a manga első 5 kötetét, de remélem azért később élvezető lesz azok számára is, akik még nem ismerik a történetet.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mariko írta:az üldözői meg mintha a Laputa légi kalózaival álltak volna rokonságban. :vigyor:
A világot elnézve szerintem itt egy virtuális valósággal lesz dolgunk.
Nekem a Rakéta Csapat ugrott be, de tényleg amúgy. XD
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1541
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Mariko írta: Az UFO srác igazi alakja meg... :shock: Sose dőlj be egy szépfiúnak! XDD
Te meg ne dőlj be egy rész záró képsorainak! XDDDDD Egyébként a Level E manga első fejezetet viszonylag követték, csak a megmentendő tárgy nézett ki tök másként, fogalmam sincs miért.
Meg néhány nyitórészről:

Beelzebub - wtf is this shit don't even. Pdig érdekes karakterek tűntek fel az elején, kivéve persze egyet. Még azért megvárom a folytatást. Csak ne lenne a kölök. XDD

Infinite Stratos - sosem ismertem nagyon hárem animéket, ezzel most bepróbálkozok, eddig jónak tűnik.

Mitsudomoe Zouryouchuu - ott folytatta, ahol abbahagyta. A Gachi Ranger rész egyszerűen zseniális volt. Szétröhögtem magam rajta. Az Adventures of Asahina Mikuru jutott róla eszembe.

Végül Star Driver 15! Végre nem irreleváns fighttal időztek. Ez a mikók nem hagyhatják el a szigetet dolog először jött így elő, de nagyon ütős lett. Azt hihette az ember, ez csak olyan mondás, de ez a Groudhog Day cucc hidegrázós.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

scineram írta:Te meg ne dőlj be egy rész záró képsorainak! XDDDDD
Miért, csak szívatta a srácot?! Mondjuk kinézném belőle. :vigyor:
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Kikészített ez a tavaszi felhozatal. XD Már kezdtem örülni, hogy mostanában alig van jó anime, és lesz időm régebbi sorozatokkal foglalkozni, erre a nyakamba szakajtanak egy csomó érdekes dolgot. XD Hát mi ütött ezekbe? XD Remélem nyáron már újra lapos lesz a kínálat. XD Normálisabb vélemény kommentként a főoldalon. XD *meghülyült*
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Csuda se tudja, miért, de belekezdtem a Dragon Crisis-be, még úgy is, hogy sejtettem, hogy langyos limonádévá kevert kliséhalmaz lesz, ja és persze hárem, az endingből ítélve.
Eddig azonban egész jól szórakozom rajta, olyan erős közepes, de nem untat eddig. :) (Jó, a második rész kimaradt, majd behozom ha lesz lehetőség) Kifejezetten pirospontot érdemel a tény, hogy már a harmadik részben szerelmet vallott egymásnak a két főszereplő, nem csak úgy perhecc, hanem krízishelyzetben, hogy úgy mondjam. :shock: Bizonyára előnyére válik a sorozatnak, hogy regényből készül, nem pedig dating simből, hátha az openingben és endingben meglobogtatott leányhad nem (csak) a srácra akaszkodik rá, hanem mondjuk a sztorihoz igyekszik hozzájárulni. :D

Ha ilyen tempóban haladna a sztori, nem is lenne rossz.

Persze két dolog befolyásolhatja a véleményemet: nuku felirat. XD Igen, ez kettő, ugyanis:
1. Ha valaki idegen nyelven néz cuccot, az máris sokkal érdekesebb, mint anyanyelven, mert több-kevesebb agymunka felfogni a hallottakat, kisebb az esély a bealvásra. Így jártam én a Rágcsávókkal, egyszer már végiszenvedtem (szó szerint) magyarul, aztán vendégségben másodjára is megnéztem illemből, de ott legalább angolul volt. (Bár angolból azért jobb vagyok mint japánból)
2. Ha pont a lefárasztó hülyeségeket (mint pl. gigalapos magyarázatok és háttérsztorik) nem értettem, akkor nem csoda, ha nem találom rossznak. :P

Szerk.: Jut eszembe, van egy harmadik ok! Véééégre addig sem tanulok, már kábé bármi jó. XD

De milyen poén már hogy ugyanaz a seiyuu-ja Rosenak, mint Luise-nak, Shana-nak, Taiga-nak meg még Naginak is, bár őt még annyira se ismerem. XD
Kép
Kezdhetjük átszerkeszteni, mert ebbe a sorba ránézésre olyan szépen beleilleszkedik Rose, mintha csak egy tojástartóban ücsörögnének. XD (Nem erre a képre mondom, tudom, hogy átszerkesztett, hanem úgy általában is passzol, talán Nagi kivétel csak a különcködő frizurájával XD) Amúgy nem zavar, a Toradora egész elöl van a listámon (bár lehet olvasni fogom előbb mint nézni, majd elválik).
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: BSW »

Szerintem ide fog illeni a tavasszal induló Hidan no Aria (meglepő módón JC Staff fémjelzéssel) főszereplője is, minthogy neki is Kugimiya Rie adja majd a hangját. A csávónak meg az aki Toradorából Ryuujinak. :)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

akkor azt meg kell nézni! :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Kint van Fish Girl dala! XD
Ja, akartam én is írni. XD Amúgy torrenten már fenn van az egész lemez, sima változat, popos/technós, meg mindkettőből az off vocal version is. XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

OMG, nekem muszáj lesz megnézni a Fractale-t felirattal! O_O Vagy lehet eleve angol felirattal kellene néznem. XD Sajnos mindent értek kivéve a lényeget, ami lassan kezd egyre fontosabb lenni, szóval ja, jó lenne tudni, miről is van szó.
Amúgy jujujuj, beindul a sztori, eddig csak simán kellemesen aranyos volt, mostantól viszont már határozottan érdekes!
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Fractale
Vártam egy kis hangulat váltást, de kicsit megleptek a történtek. Ilyen könnyen kialakult egy mészárlás. Az ártatlan "civileket" nem kímélte egyik oldal se.Telibe találtam az új háttér színt. (#eeeeff)
Jó, az alaptörténet, de minta már láttam hasonlót. :) Kíváncsi leszek a megoldásra.

Level E
Nagyon poén! Itt is a folytatás izgat, lesz-e komolyabb?

Tényleg, Yumekui Merry
Nagyon nagyon moe, de látok valami megmagyarázhatatlan dolgot a mélyén ami miatt nézem.
És mostanra már az irritáló részleteket is kezdem megemészteni. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A Yumekui Merry-t én is kinéztem magamnak, mert bejött a trailerje, főleg az a rész, ahol hirtelen betorzul a feje a csajnak. :D Nem tudom, valamiért az ilyen eszelősködés mindig bejön, bár lehet nem kellene túl sokat várnom az animétől. XD
A Level E-be belenéztem, de abból aztán abszolút semmit nem értettem (és japánul sincs feliratozva, a Fractale legalább igen) szóval azt elnapolom, és majd megnézem angul subbal.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1541
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Na, két héttel a Melbourneből hazatérés után csak újra aktivizálódni tudok. Próbálom utolérni a sorozatokat, egyelőre:

Level E - eddig egész közel jár a mangához, a kivitelezés egész jó, a funt is hozza. Nagyon bírom az OPot.

Mitsudomoe - business as usual, bár mintha kevesebb lenne a félreértős poén, de még mindig üt.

Bakuman - mostmár jől pörög a plot, nagyon bírtam, amikor elment [*]az archoz asszisztenskedni.[*]

Puella Magi Madoka Magica - ma az összes elmaradt részen eldobtam az agyam, a szezon Ika Musumeja? De az a 12 epizód kurva kevés lesz. Madoka [*]még át sem változott[*], és amúgy is még sokáig nézni akarom.
Kép
Válasz küldése