Gantz

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Gantz

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Nemrég néztem meg ezt a sorozatot és érdekesnek találtam a történetét. Látta már közületek valaki? És aki látta annak mi a véleménye a végéről?
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Láttam, de a sorozat borzasztó. Az első 13 rész még elmegy, de ami utána jön az nézhetetlen. Nézz körül a manga/gantz topicban. A GANTZ manga messze sokkal jobb, de komolyan...
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

igazat adok, a manga fényévekkel jobb. a sorozat addig nézhető amíg budhás részek vannak. és utána egy borzalom az egész...
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Igen ezzel én is így voltam. Én azt reméltem hogy a három főszereplő egy csapat marad, de a végére igencsak leforgácsolódtak.
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Fiúk, kissé túl kritikusak vagytok... A mangát ugyen nem olvastam, de sztem az anime nemhogy borzasztó, de kifejezetten szórakozató. Ha nem szeretnék sokat agyalni és vérre vágyok :lol: akkor tökéletes. Aláírom, hogy a lelki teprődések néha kicsit vontatottak, de igazából sztem ez az 1etlen negatívuma.
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Hááát nem tudom. Alig pár részt néztem meg belőle, máris megállapítottam, h ez nem nekem való. Van, aki hatalmas mondanivalót lát ebben az animében, én csak töméntelen vért és gyakást gyakás hátán, megfűszerezve egy kis (na jó, nagy) hentai-dózissal. "Filozófiai tartalomnak" nyoma sincs benne, én pedig speciel nem a spriccelő véren szoktam szórakozni, hanem egy jó vígjátékon. :neutral:
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
sobrijoska
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.12.28. 12:31

Hozzászólás Szerző: sobrijoska »

Hát szerintem se túl jó eléggé nézhetetlen.
A manga viszont eddig tetszik.
Kép
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Mély filozófiai mondanivalót tényleg fölösleges benne keresni, bár naga a tény, hogy a Gantz azért van itt, hogy tanítsa az emberiséget, elgondolkodtató. Én sem vagyok olyan sötétlelkű (na jó, csak néha :lol: ) hogy ilyenen élvezkedjak, de bevallom, alkalmanként szükségem van egy kis véradagra...
A "hentai-dózis" szerintem nem olyan számottevő.
Mindenesetre tény, hogy elég sokak fejezik ki nemtetszésüket a Gantzzal kapcsolatban, úgyhogy lehet hogy nekem van ízlésficamom, mert én továbbra is vallom, hogy jó kis anime ez.
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Genesis: A "rendezői változat"-ot, vagy a puhított verziót láttad?
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Raizen írta:Genesis: A "rendezői változat"-ot, vagy a puhított verziót láttad?
Tudom, hogy nem nekem szántad,de azt honnan lehetne kideríteni?:idea: Véresnek véres, és a többi hozzávaló is megvolt
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

KazukiFuse írta:
Raizen írta:Genesis: A "rendezői változat"-ot, vagy a puhított verziót láttad?
Tudom, hogy nem nekem szántad,de azt honnan lehetne kideríteni?:idea: Véresnek véres, és a többi hozzávaló is megvolt
Őszintén szólva ezt én se nagyon tudom... Milyen árulkodó jelei vannak a rendezői változatnak?
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Az hogy az már tényleg felnőtteknek való :lol:
Kép
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Nos valami konkrétabbat nem lehetne? :)
Ha tényleg a puhítottabat láttam , akkor leszedem a töményebbet is. Netán ha valaki tudja az USTEAM-en melyik található? Nekem onnan van de én a legkisebbeket válogattam össze
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Szerintem én a rendezőit láttam, mert nem hiszem hogy még ennél is tovább lehetne fokozni a dolgokat... Bár ki tudja? Mindenesetre elgondolkodtató :lol:

KazukiFuse az avatarod melyik animéből van?
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Genesis írta: KazukiFuse az avatarod melyik animéből van?
Jin-Roh The Wolf Brigade --> Kerberos Special Unit

A tied Warhammer 4k marine, igaz-e? :wink:
Avatar
Entrichon
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2005.12.04. 16:49
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Entrichon »

Majdnem. Kedves barátomnak egy imperial guardsman van kirakva. Nekem van marine-om. Egyébként kíváncsi lennék arra hogy milyen a lightosabb verzió, bár biztos nincs meg annyira a varázsa mint a rendezőinek. Nemtom, de nekem valamilyen szinten igényem van arra, hogy egy animében helyet kapjon a naturalista ábrázolásmód és ne legyen korlátok közé szorítva. Idáig ezen a téren csak a Gantz-ot tudom kiemelni, bár a Jin-roh -ban is voltak kellően erős jelenetek, de az nem hagyott annyira mély nyomot...talán azért mert csak egy movieja van...nagy kár...+A Gantz-ban még azt is bírom, hogy amikor először néztem, nem lehetett előre tudni hogy ki fog életben maradni vagy meghalni (ezzel csak arra akartam utalni hogy nem olyan sablonos...) és ez nagyot dobott a hangulaton...szal csak annyi, hogy nálam benne van a top 10-ben és szerintem ott is marad örökre...
The Chronicles of Humanity...
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Én is az előbb felsoroltak miatt bírom a sorozatot (most már remélem hogy a rendezőit láttam, bár valószínű hiszen a sok kaszabolást és dugást biztos kivágták volna belőle...) és szerintem egyedi színfolt az animék között. Tényleg nem ártana egy folytatás a Jin-Rohnak, meg egy Kerberos Wallscroll a falamra, dehát Magyarországon élünk, nálunk olyan mint 40 éve a banán...
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Igen, Imperial Guardsman a warhammerből :D
Sejtettem hogy a tiéd Jin-Roh, mert megvan csak még nem volt időm megnézni, csak részleteket láttam belőle. Nem akartam nyíltan rákérdezni, nehogy beégjek ha nem az :lol:
Amúgy a Gantz-ban tényleg a folyamatos feszültég és akció az, ami odaszegez a székbe. Gyakorlatilag 1szerre néztem végig mind a 26 részt, amit egy drámás/depressziós animénél el sem tudnék képzelni. Itt nem kell hogy leüljek töprengeni vagy emésztgetni az eseményeket...
Bár Katou lekizései néha nagyon el lettek nyújtva, szabályosan frusztráltak. Nem tudom mért kell állandóan sírva fekadni, ha 1 vadidegen, aki ráadásul még seggej is, meghal mellette.
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Vágott/vágatlan témához: Csak egy kis utánanézés szükséges, pl. ezen az oldalon is van egy Gantz-os ismertető...

"(...) a sorozat (...) brutális, nagyon sok durva, véres és erőszakos, valamint szexjeleneteket is tartalmaz. Épp emiatt létezik belőle egy vágatlan, és egy vágott verzió. A vágott verziót azonban nem ajánlanám senkinek, ugyanis a kivágott jelenetekkel együtt sok kulcsfontosságú esemény is kikerült a sorozatból, és így a történet teljesen összefüggéstelennek tűnik. A vágatlan verziót viszont CSAK erős idegzetű, véres-brutális horrorhoz szokott, 18 év feletti nézőknek ajánlom."

Valszínűleg a vágatlant láttátok. Egyébként ha jól emléxem, a Gantz hivatalos oldalán is emlegetnek egy vágott és egy vágatlan verziót.
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Raizen írta: ...
Valszínűleg a vágatlant láttátok. Egyébként ha jól emléxem, a Gantz hivatalos oldalán is emlegetnek egy vágott és egy vágatlan verziót.
Köszi, akkor nem kezdem el leszedegetni megint :) . Sejtettem, hogy a minőség miatt láttam különböző méretűeket...

Én is egy nap alatt tudtam le 26 részt :wink: , de így együtt is egy 2 órás filmnek tűnt a hosszúság szempontjából.
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Nektek melyik volt a kedven részetek? Mármit melyik "forduló"? Sztem messze a Buddhás a legjobb. Bár az utolsó se rossz.
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Genesis írta:Nektek melyik volt a kedven részetek? Mármit melyik "forduló"? Sztem messze a Buddhás a legjobb. Bár az utolsó se rossz.
A Buddhás rész tényleg felpörgeti a történetet. De egy-két dolog még nem tiszta...Van amikor a "Gun-Otaku" (kövérkés szemüveges gyerek) elkap egy szobrot, az hanyattvágódik és elkezd asszem könyörögni, hogy ne bántsa és Idegennek (alien) nevezi, ha jól emlékszem, most nem tudom megnézni ,hogy pontosan hogy volt. Volt ennek valami jelentősége, netán a Mangában? :roll: Sajnáltam a szereplőket, főleg a vörös kiscsajt, azt hittem túléli...
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Én annyira nem sírtam utána, bár igazán összejöhetett volna Kei-vel. Katou halálakor viszont szabályosan felszabadultam :lol:
Amúgy kedven mellékszereplőm még a mesterlövész volt, na jó meg persze a nagyi az unokájával :D
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Avatar
Entrichon
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2005.12.04. 16:49
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Entrichon »

Hát igen, a leányt énis sajnáltam, és nem hittem volna hogy meghal szegény, de így azért (minden mástól eltekintve persze) realisztikusabb lett az egész...én azt a hölgyet sajnáltam, aki Kei-channal akart összejönni (akivel volt egy kisebb aktusa asszem a 16.részben)...nemtom miért, de nekem szimpatikus volt...+még a végén volt egy szőke hajú srác, aki bevetette magát Kei elé, hogy megmentse. Őt nagyon bírtam, és őt sajnáltam a leginkább.
The Chronicles of Humanity...
Avatar
Genesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2005.12.08. 14:04

Hozzászólás Szerző: Genesis »

Entrichon írta:Hát igen, a leányt énis sajnáltam, és nem hittem volna hogy meghal szegény, de így azért (minden mástól eltekintve persze) realisztikusabb lett az egész...én azt a hölgyet sajnáltam, aki Kei-channal akart összejönni (akivel volt egy kisebb aktusa asszem a 16.részben)...nemtom miért, de nekem szimpatikus volt...+még a végén volt egy szőke hajú srác, aki bevetette magát Kei elé, hogy megmentse. Őt nagyon bírtam, és őt sajnáltam a leginkább.
Jah, ők is elég jó arcok. Számomra még a vörös hajú motoros bandavezérben is volt vmi megragadó. Viszont a szadista kikölöktől meg a "gyámjától" szabályosan hányingert kaptam. Meg a buddhista pap is eszméletlenül frusztrált. Nagyon jól sikerültek a jellemábrázolások, végletes érzelmeket tudtak kicsalni belőlem.
I LOVE REI! Drizzt Do'Urden rulzzz!
OBLIVION take you!!!
Ibram Gaunt komisszár, Tanithi Első és Egyetlen a Császárért!
Muse + SoaD forever!
Válasz küldése