Kedvenc anime

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Jaj! Most jutott eszembe két nagyon édi kis sorozat. Az egyik az Ufo Baby, a masik pedig a Super Doll Rika-chan. Meg ott van még a Magical Circle Guru Guru. Ez már 3. Mindegyiket még tavaly adták az olasz Rai Due-n. Nagyon jók. Aki rájuk akad, feltétlenül nézze meg!
Kép
Avatar
enpet
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2003.02.19. 00:55
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: enpet »

Meglivorn írta: Látom, nem olvastad végig DB a mangát. A Buu-saga egészen beteg, szétkönnyeztem a szemem a röhögéstől (Gotenks ^_^). De a harc tényleg erősödött.
A Try-jal kapcsolatban nem értek egyet. Igaz, a hangsuly kissé eltolódott, ugyanis fontosabb a történet, és, mivel már ismered a szereplőket, a bemozdulásaik/beszólásaik nem ütnek annyira. Az első sorozatban Amelia még fergeteges, de a Nextre az ember megszokja. Sokaknak fel sem tűnt, hogy Amelia a Tryra idősebb lett és valamivel kevésbé kétbalkezes.
De szerintem Try-ban azért Phyria és Xellos duója hozza a szinvonalat ^_^

Az én kedvencem a 3 közül a Next, mivel karakter-központú ember vagyok, és az teljesen róluk szól. A Try már a kozmológiáról, világegyetemről. Az első sorozat két, kisebb epizód, melyek elindítják a Next és a Try eseményeit. Bevezető az igazi történethez. A Try pedig egy nagyon jó történet arról hogy milyen is a világ valójában, miről szól (vagy kellene szólnia) a mazokuk és shinzokuk harca.

Ja és tedd hozzá a Try elé a Lost Universe-t, úgy kerek a dolog.
Most, hogy mondod igazad van Gotenks tényleg meglehetősen idióta volt :))) (bár én a mangát nem, csak az animét láttam)
Egyébként abban is igazad lehet, hogy talán már tulságosan hozzászoktam a szereplők kétbalkezességéhez, azért tűnt egy kicsit laposabbnak, mint az előzök. Valamiért én a Slayers-ben nem akarok semmi különleges mondanivalót keresni, csak egy nagyon jót nevetni, szórakozni, kikpacsolódni. Erre pedig én személy szerint az első sorozatot látom legalkalmasabbnak, persze ez mindenki egyéni ízlésétől függ.
"Kire emlékeznek, sosem hal meg."
Avatar
enpet
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2003.02.19. 00:55
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: enpet »

Ynah írta:Hmm egészen azaz jóképű vagy... :lol:

Köszi :)
Az életkor egyébként tényleg stimmel és kösz az információkat. Azt hiszem azért az ősszel, ha visszamegyek a koliba, és gyorsabb lesz a netem meg fogom keresni az egész sorozatot.
"Kire emlékeznek, sosem hal meg."
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nem tudom, ki ismeri a Jubei-chant. Most a múlt héten néztem meg. Nekem őrülten tetszik, ez az új kedvencem. Iszonyatosan jó, mulatságos és kawaii. Aki teheti, feltétlenül nézzen bele, megéri! :D
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Kagome írta:Nem tudom, ki ismeri a Jubei-chant. Most a múlt héten néztem meg. Nekem őrülten tetszik, ez az új kedvencem. Iszonyatosan jó, mulatságos és kawaii. Aki teheti, feltétlenül nézzen bele, megéri! :D
Én még régebben kölcsönkaptam az első részt. Belenéztem, de nem tetszett túlzottan....vhogy a stílusa nem jött be, meg a rajza sem. Majd lehet, hogy megnézem újra...
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Üdvözlet mindenkinek

Nekem a kedvenc Animém amint talán a nevemből is kitünk:
Berserk :bounce:
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Zodd írta:Üdvözlet mindenkinek

Nekem a kedvenc Animém amint talán a nevemből is kitünk:
Berserk :bounce:
A manga sokkal jobb. ::jsmile::
Kép
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Igaz, hogy még csak pár részt olvastam a mangaból (meg egy manga Anime összehasonlítást), lehet hogy éppen ezért, de nekem nem tetszett jobban.
Én maradok az animénél.
Esetleg ha elmondod az indokaidat hogy mért jobb lehet hogy megtudsz gyűzni és letöltöm. :idea:
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Zodd írta:Igaz, hogy még csak pár részt olvastam a mangaból (meg egy manga Anime összehasonlítást), lehet hogy éppen ezért, de nekem nem tetszett jobban.
Én maradok az animénél.
Esetleg ha elmondod az indokaidat hogy mért jobb lehet hogy megtudsz gyűzni és letöltöm. :idea:
A manga részletesebb, főleg a szereplők jelleme bontakozik ki jobban a mangában, és a másik, hogy az anime a mangának kb az 1/5-t dolgozza fel, az anime kb bemelegítésre elég a mangához. A story megy tovább az eclipse után, és még mindig írják a mangát és adják ki... Az igazi Berserk fanok a mangát olvassák. És a mangát és az animét meséld már el, mért nem lehet összehasonlítani?
Kép
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Biztosan félreértettél, de én azt mondtam, hogy olvastam egy összehasonlítást, a manga és az Anime között. :hammer:

De olyat ott nem írtak, amit mondtál, hogy további részek is vannak a mangában, így biztosan el fogom olvasni a mangat.
Arigato ::jbow::
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Zodd írta:Biztosan félreértettél, de én azt mondtam, hogy olvastam egy összehasonlítást, a manga és az Anime között. :hammer:

De olyat ott nem írtak, amit mondtál, hogy további részek is vannak a mangában, így biztosan el fogom olvasni a mangat.
Arigato ::jbow::
Ja, sorry akkor.
Mindenképp olvasd el a mangát, ha tetszett az anime. A story sokkal tovább megy, és... Nem lövöm le a poént. Olvasd el. :wink:
Kép
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

Osu!
Visszatértem (nem hiszem, hogy valaki is tudná, hogy ki vagyok, vagy ismerne...)! Ismeri valaki a Tiny Snow Fairy Sugar-t (Chicchana Yukitsukai Sugar)? Ha igen, nem tudja honnan lehet letölteni?
::jhuh::
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Sakura-chan írta:Osu!
Ismeri valaki a Tiny Snow Fairy Sugar-t (Chicchana Yukitsukai Sugar)? Ha igen, nem tudja honnan lehet letölteni?
::jhuh::
Ezt találtam, de nem ellenőriztem:
You can download Tiny Snow Fairy Sugar in divx .AVI format from the Hikari no Kiseki channels on mIRC. Their channels are on both DalNET and EfNET in the room #hikarinokiseki.

http://www.orangeday.net/wafflehouse/in ... on-get.htm

Vagy megrpóbálhatod a DC++-szal. Sok anime hub van.
http://dcplusplus.sourceforge.net/index ... e=download
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

StabWest!

Köszike a segítséget. Mingyárt meg is nézem tudom e ezt az infót használni.
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Sakura-chan írta:StabWest!

Köszike a segítséget. Mingyárt meg is nézem tudom e ezt az infót használni.
Sikerült találni valamit :?:
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

Nope... ::bawl::
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

emperor írta:
Zodd írta:Nekem a kedvenc Animém amint talán a nevemből is kitünk:
Berserk :bounce:
A manga sokkal jobb. ::jsmile::
Nemt'om, szerintem nem érdemes a kettőt összehasonlítgatni. Az anime szerintem egy tökéletes, kerek egész, és semmi szükség arra, hogy a sztori folytatódjon. A manga lehet hogy tovább megy meg minden, de épp a hossza miatt vhogy nem olyan ütős, mint az anime... nekem legalábbis nem jön be. :P
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Nemtom, én azért nem rugdalnám meg azt az illetőt aki folytatná a Berserk munkálatait... Amúgy nekem is a kedvencem, érte még arra is hajlandó voltam, hogy elkezdjem a mangát úgy fél éve, pedig rühellek a képernyőn olvasni, kinyomtatni meg kicsit... kicsit sok oldal. Máig kábé a 3 kötet elejéig jutottam... (+After Eclipse)

Egy mangát azért szvsz nem lehet összehasonlítani egy anime filmmel... Bár én nem vagyok oda különösebben a mangákért, akkor már inkább a képregények...:) (vagy ez nem vicces?)
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

A képernyőn való olvasást én sem kedvelem, ezért is nehezen szánom rá magam az elolvasására. :(
Nekem azért a anime nem kerek egész, nekem hiányzik belőlle, a Zodd által igért visszavágó :?: vagy én értem azt a részt félre....
Üdv
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

danig írta:Egy mangát azért szvsz nem lehet összehasonlítani egy anime filmmel... Bár én nem vagyok oda különösebben a mangákért, akkor már inkább a képregények...:) (vagy ez nem vicces?)
Nem az, de sebaj ^_^

Egy mangát és egy animét simán össze lehet hasonlítani, ha a kettő ugyanaz. nem érdemes a Dominion mangát a Nausicaa animével, de a Nausicaa animét a mangával simán. Sőt, nagyon jó téma lehet agy manga megfilmesítése, filmre vitele, vagy fordítva, hogy egy animéból milyen manga készült.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Zodd írta: Nekem azért a anime nem kerek egész, nekem hiányzik belőlle, a Zodd által igért visszavágó :?: vagy én értem azt a részt félre....
Hát, Zodd (ha jól emlékszem, régen láttam már) vmi olyasmit mondott, hogy "találkozunk még".... SPOILER és ha belegondolsz, fognak is, hiszen Gatts elhatározta, hogy kinyírja Griffith-t/Femtót... és harcolni is fognak. SPOILER
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Sakura-chan írta:Nope... ::bawl::
A #hikarinokiseki csatorna bejött, csak nem tudom, mit lehetne ott kezdeni... Legalább szerver lenne és a trigger segítségével lehetne benne barangolni, mint pl. az APV-nél :twisted:...
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

StabWest írta:
Sakura-chan írta:Nope... ::bawl::
A #hikarinokiseki csatorna bejött, csak nem tudom, mit lehetne ott kezdeni... Legalább szerver lenne és a trigger segítségével lehetne benne barangolni, mint pl. az APV-nél :twisted:...
Válaszolok Sakura-chan helyett is, mivel nem lesz egy jó darabig internet előtt. A Tiny Snow Fairy Sugart szinte lehetetlenség netről letölteni, mivel licenszelték, meg ilyenek... Viszont találtunk valakit, akinek megvan a sorozat, szóval reménykedünk, hogy idővel nekünk is meglesz. :lol:
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

mufurc írta:Hát, Zodd (ha jól emlékszem, régen láttam már) vmi olyasmit mondott, hogy "találkozunk még".... SPOILER és ha belegondolsz, fognak is, hiszen Gatts elhatározta, hogy kinyírja Griffith-t/Femtót... és harcolni is fognak. SPOILER
szinten spoiler picit (de tenyleg (picit)):
Na az egy nagyon vicces "csata" (vagyis Gatts erolkodese) volt, ami kb. azzal ert veget, hogy Gattsot jol bealazta es felhergelte Femto anelkul, hogy egy egy hirtelen mozdulatot tett volna (talan egyszer nezett csunyan...). (egyebkent ez meg viszonylag a manga elejen van. Meg a Griffithes sztori elott.
Masik meg: mangaban talalkoznak is Zoddal. annal az ominozus jelenetnel, amikor hentai-monster majdnem megeroszakolja Caskat par nappal/hettel az eclipse elott. (mondjuk az az egesz epizod nagyon nem kellett volna bele... mangaka eppen hentai-hangulatban volt) -.-
Kép Kép
Avatar
Ranma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2003.09.10. 17:38
Tartózkodási hely: Nerima,Tendo Dojo

Hozzászólás Szerző: Ranma »

Nem tudom hogy ti hogy vagytok vele de szerintem a Ranma 1/2 elég jó anime.
Elsütni egy fegyvert "kétélű" döntés. Ahogy a golyó szétvágja az áldozat húsát úgy töri szét az ember lelkét aki meghúzta a ravaszt. Max Payne
Válasz küldése